Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Haziran 2014, Salı 11:19

Genzyme’dan Türk yöneticiye uluslararası ödül

Dünya çapındaki tüm Genzyme çalışanları içinde ödüle layık görülen yedi kişiden biri Türk yönetici oldu. Genzyme Türkiye Nadir Görülen Hastalıklar ve Endokrinoloji’den Sorumlu İş Birim Direktörü Neslihan Yüce, Paris’te düzenlenen törende, başarılı performansı ve global ekibe desteğinden ötürü Champions for Customers ödülünün sahibi oldu.

Yaklaşık 100 ülkede nadir görülen hastalıklar için ürün ve hizmet geliştiren Genzyme, geçtiğimiz günlerde Paris Louvre Müzesi’nde düzenlenen törende farklı ülkelerden yedi çalışanını ödüllendirdi. Ödül alanlar arasında Genzyme Türkiye’deki başarılı performansıyla öne çıkan Genzyme Türkiye Nadir Görülen Hastalıklar ve Endokrinoloji’den Sorumlu İş Birim Direktörü Neslihan Yüce yer alıyor.

Genzyme Türkiye, başarılı performansıyla ödüle layık görüldü

Genzyme ve Sanofi CEO’larının da katılımıyla düzenlenen ödül töreninde Genzyme Türkiye’den Neslihan Yüce, diğer 6 ülkeden Genzyme çalışanıyla birlikte Champions for Customers ödülüne layık görüldü. Neslihan Yüce, Türkiye’deki başarılı performansı ve Genzyme’a sunduğu önemli katkılardan dolayı ödülün sahibi oldu.

Neslihan Yuce

Avrupa Birliği tarafından 2.000 kişiden 1 kişiyi veya daha azını etkileyen hastalıklar “nadir” olarak kabul ediliyor Genzyme, hastaları odak noktasına alan yaklaşımı ile nadir görülen genetik hastalıklarda hem yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine hem de erken teşhis ve tanıya yönelik çalışmalar yürütüyor. Genzyme Türkiye Genel Müdürü Cenk Sökmen, Genzyme Türkiye ekibinden Neslihan Yüce’nin dünya çapında ödül alan yedi kişiden biri olmasının, Türkiye ofisi için önemli bir başarı göstergesi olduğunu vurguluyor ve şöyle devam ediyor:

“Genzyme’ın erken teşhis ve tanının önemi konusunda düzenlediği farkındalık çalışmaları şirketin bu alanda başarı hikayeleri yazmasına da vesile oldu. Genzyme Türkiye olarak EMEA Bölgesi tarafından GenLoop (i-Pad ile tanıtım) projesi ile daha önce ödül kazanmıştık. Şimdi de üstün performans ve global ekibe sunduğumuz katkılardan dolayı ödül aldık. Hekimler arasında bile farkındalığın düşük olduğu nadir hastalıklar alanındaki kapasitemizin en önemli göstergelerinden biri olan bu ödülü aldığı için Neslihan Yüce’yi ve ekibini tebrik ediyorum.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Organ reddi riski yakında kan testiyle belirlenebilir

Amerikalı bilimadamları, kalp naklinden sonra organ reddi riskinin önceden belirlenebilmesini sağlayan bir kan testi üzerinde çalışıyor. Stanford Üniversitesi'nden bilim adamları,...

Kapat