Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Mart 2012, Salı 17:16

“Geleceğin E Hali” konferansı gerçekleşti

Eczacılar, 23-25 Mart tarihlerinde Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED) tarafından düzenlenen bir organizasyonla, İstanbul Kongre Merkezi’nde bir araya geldi.

PGED Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Neylan Zırhlıoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan “Geleceğin E hali En Büyük Eczacılık Buluşması” için, Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Ecz. Adile Özdağ şunları söyledi;

“Amacımız, sağlık sektöründe halk sağlığı için danışman eczacılık sorumluluğu ile konumlanmak. Eczanelerimizde ilaç dışı kategoride de gelişerek, dermokozmetik, OTC, kişisel bakım ve besin destekleri alanlarında bilimsel eğitim almış tek meslek grubu olarak hizmet vermek. Akıllı ve doğru ilaç kullanımını yaygınlaştırmaktaki en önemli meslek grubu olduğumuzun bilinci ile sağlık sektörünün tüm unsurlarını halkla buluşturmak. Eczanelerimizi ve tabii kendimizi, geleceğin, yeniçağın gerekliliklerine göre adeta yeniden, baştan yaratmak.”

Kongre Yürütme Kurulu’nun Organizasyon ve Koordinasyonun’dan sorumlu üyesi Ecz. Işın Özen, Geleceğin E hali ile ilgili detaylar verdiği konuşmasında, Geleceğin E Hali’nin daha önceki organizasyonlardan çok farklı, çok büyük ve kapsamlı bir organizasyon olduğunu belirtti. Başlangıçta 2 bin eczacının katılımını hedeflediklerini, oysa 4 bin 500 gibi, rekor bir katılımla etkinliği kapattıklarını ifade etti.

Kongrenin İktisadi İşletme ve Finans Sorumlusu Ecz. Armağan Ener ise konuşmasında, Geleceğin E Hali’nin içerik ve fiziksel büyüklüğünün yanında aynı zamanda, sektörde bu güne kadar gerçekleştirilen en büyük bütçeli organizasyon olduğuna dikkat çekti.

Geleceğin eczanesi açıldı

Etkinlikte, Hedef Alliance A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, AİFD Başkanı ve Novartis Türkiye Ülke Başkanı Güldem Berkman, İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Semih Güngör, Tıbbi Cihaz ve İlaç Kurumu Başkanı Dr. Saim Kerman konuşmalar yaptılar. Ayrıca, akademisyenler Dr. Zekayi Kutlubay, Doç. Dr. Cem İncesu, Doç Dr. Ener Çağrı Dinleyici ve Prof. Dr. Ekrem Sezik, bilimsel oturumlarda güncel bilgiler paylaştılar.

Benzer organizasyonlardan farklı sosyal medya kurgusu ile duyurulan organizasyon, sektörün %80’ini buluşturdu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sonuçlar, grip enfeksiyonun şiddetinin genetik bir mutasyonla ilişkili olduğunu gösteriyor

Nature'da yayımlanan çalışmanın sonuçlarına göre, IFITM3 geninde mutasyon barındıran kişilerde grip enfeksiyonu çok daha ağır seyrediyor.

Kapat