Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Ekim 2011, Cuma 18:36

Fransız Juvisé, Eczacıbaşı’nı tercih etti

Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, Fransa’nın ilaç sektöründe yükselen yıldızı Juvisé Pharmaceuticals ile psikiyatri ilaçları alanında işbirliği yaptı. İşbirliğinin ilk adımı ise, başta psikosomatik rahatsızlıklar olmak üzere, anksiyete, huzursuzluk, konsantrasyon zayıflığı vb. durumların eşlik ettiği ruhsal rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bir antidepresanın lisans sözleşmesi ile atıldı.

Anlaşma nedeniyle, 6 Ekim Perşembe günü İstanbul’da düzenlenen imza töreninde konuşan Eczacıbaşı Sağlık Grubu Başkanı Sedat Birol,

“Daha ekonomik ilaçlarla etkin tedavi stratejimiz çerçevesinde, hem kamuya hem vatandaşlarımıza katkı sağlayacağına inandığımız bu anlaşmadan mutluluk duyuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin, gelecekte özellikle sinir sistemiyle ilgili yeni ürünlerde hızla geliştirilmesinde, Juvisé ile tam bir fikir birliği içindeyiz”

dedi.

Juvisé Pharmaceuticals Kurucusu ve Başkanı M. Frédéric Mascha ise, lisans sözleşmesi imzaladıkları ilacın Türkiye’de çok iyi tanındığını, yüksek etkinlik ve düşük bağımlılık riski gibi özellikleri sayesinde doktorlar tarafından sıkça başvurulan bir ilaç olduğunu belirterek,

“Bu ortaklık bizlere, büyüyen Türkiye pazarında varlığımızı güçlendirme ve Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş.’nin yardımlarıyla Juvisé Pharmaceuticals’ın ürün portföyünde bulunmakla beraber henüz Türkiye pazarında hastalarla buluşmamış olan lider ürünlerimizi bu pazarda ruhsatlandırma fırsatı sunacaktır”

diye konuştu.

Lyon merkezli bir ilaç şirketi olan Juvisé Pharmaceuticals, merkezi sinir sistemi hastalıkları ve romatolojik hastalıkların tedavisine yönelik orijinal ilaçlar konusundaki uzmanlığı ile tanınıyor. Juvisé Pharmaceuticals, Avrupa, Türkiye ve Afrika’ya yayılan 31’den fazla ülke pazarında faaliyet gösteriyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bağışıklık sisteminin gücü sağlıklı bağırsaklardan geçiyor

55. Milli Pediatri Kongresi'nde BIFIFORM'un düzenlediği sempozyumda uzmanlar çocuk sağlığı ve özellikle bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi konusunda açıklamalarda bulundular.

Kapat