Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Temmuz 2012, Cuma 19:11

Ferring, Salk Biyolojik Çalışmalar Enstitüsü’ne 10 milyon dolar bağışladı

Ferring İlaç, ABD Kaliforniya’da yer alan Salk Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü’nde gerçekleştirilen araştırmaları desteklemek amacıyla enstitüye 10 milyon dolar bağışladığını duyurdu.

Ferring Yönetim Kurulu Başkanı Michel PettigrewFerring Yönetim Kurulu Başkanı Michel Pettigrew konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi;

“Araştırma odaklı bir şirket olan Ferring, bilimin insanların henüz karşılanmamış tıbbi ihtiyaçlarının birçoğuna çözüm bulabileceğine inanıyor. Bu konuda, Salk Enstitüsü’nü dünyaca bilinen bir enstitü yapan temel araştırmalar oldukça kritik bir ilk adımı oluşturuyor.”

Salk Biyolojik Araştırmalar Enstitüsü, dünyanın önde gelen temel araştırma enstitülerinden biri ve enstitüde uluslararası düzeyde tanınan bilimsel ekip tarafından temel canlı bilimi konularında araştırmalar yapılıyor. Salk bilimcileri, nörobilim, genetik, hücre/bitki biyolojisi ve ilgili disiplinlerde çalışarak bugüne kadar kanser, yaşlanma, Alzheimer, diyabet ve enfeksiyöz hastalıkları gibi alanlarda çığır açan katkılarda bulundu.

AR-GE aktiviteleri üreme sağlığı, üroloji ve endokrinoloji alanlarında yoğunlaşan Ferring, aynı zamanda dünyada birçok araştırma enstitüsü, ilaç ve biyoteknoloji şirketleriyle ortak araştırma çalışmaları da yürütüyor. Ferring tarafından Salk Enstitüsü’ne yapılan bilimsel destek 20 yıldır devam ediyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sonuçlar, Lantus’un (insulin glarjin) kardiyovasküler riskleri artırmadığını gösteriyor

Sanofi, diyabet öncesi ve erken dönem diyabette dünyanın en uzun ve en büyük randomize klinik çalışması olan ORIGIN'in sonuçlarını açıkladı.

Kapat