Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Mayıs 2012, Çarşamba 19:48

Facebook yeni durum güncelleme seçeneği ile organ bağışını teşvik ediyor

Facebook, kullanıcıların organ bağışında bulunduklarını profillerinde gösterebilmelerine izin veren özel bir durum güncelleme seçeneğini aktif hale geçirdiğini duyurdu.

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg ve COO’su Sheryl Sandberg’in imzasını taşıyan duyuruda, ABD’de 114 bin kişinin organ nakli için sırada beklediğine, dünya çapında ise bu rakamın milyonları bulduğuna dikkat çekiliyor. Duyuruda, yeterince bağışta bulunulmadığı için sırada bekleyen hastalardan her gün 18’inin hayatını yitirdiği vurgulanırken, sağlık profesyonellerinin mevcut krizin aşılması için organ bağışı konusundaki farkındalığı artırılmasının önemli bir adım olduğuna inandıklarına değiniliyor.

Facebook, insanların çevreleri ile organ bağışçısı olduklarını paylaşmalarının bu anlamda önemli bir rol oynayabileceğini ifade ediyor.

Facebook yeni durum güncelleme seçeneği ile organ bağışını teşvik ediyor

Organ bağışında bulunduysanız, bunu Facebook üzerinden arkadaşlarınızla paylaşarak onları da bağış konusunda cesaretlendirebilirsiniz. İlgili özel durum güncellemesini profil sayfanızda yer alan “Hayatındaki önemli gelişme” sekmesi altında yer alan “Sağlık ve sıhhat” altbaşlığında, sıralanan seçeneklerin en üstünde bulabilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Nöropatik Ağrı Platformu’nun “Ağrını Tanı” sayfası Facebook’ta

Nöropatik Ağrı hakkında bilinçlendirme yapmak üzere harekete geçen Nöropatik Ağrı Platformu'nun (SNAPS) "Ağrını Tanı" kampanyası artık Facebook'tan daha fazla kişiye...

Kapat