Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Mart 2009, Salı 20:16

“Epilepsi ve Ben” resim yarışmasına son katılım tarihi 30 Nisan

Sanofi-aventis ve Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Epilepsi ve Ben” resim yarışmasına katılım 30 Nisan’da sona eriyor.

6-11 ve 12-16 yaş arası olmak üzere iki ayrı yaş kategorisinde gerçekleştirilen yarışmaya sulu boya, yağlı ya da kuru pastel, yağlı boya ya da karışık türlerde katılmak mümkün. Her iki kategoride de birincilik ödülü 2000 TL, ikincilik ödülü 1500 TL ve üçüncülük ödülü ise 1000 TL.
Epilepsi hastalığı (sara hastalığı) bulunan 6-11 ve 12-16 yaş arasındaki çocuklara açık bu yarışmanın amacı, epilepsi konusunda farkındalığı artırmak, epilepsisi olan çocukların kendilerini ifade etmesine olanak yaratmak ve epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri yakınlaştırmak.
Katılacak eserler oldukça özel bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Ressam Neş’e Erdok ve Evin İyem yanısıra çocuk psikiyatrisi uzmanı Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Doç. Dr. Hande Sert ve Türk Epilepsi Savaş Derneği’nden Prof. Dr. Barış Baklan, Prof. Dr. Çiğdem Özkara, Prof. Dr. Ayşın Dervent, Prof. Dr. İbrahim Bora ve Prof. Dr. M. Barış Korkmaz jüride görev alıyor.
Mayıs ayında yapılacak jüri değerlendirmesi sonrasında kazananlara ödülleri, 6 Haziran 2009 tarihinde Heybeliada’da gerçekleştirilecek “Epilepsi Günleri Sempozyumu”nda verilecek. Daha sonra, Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından sergilenmeye değer resimler belirlenecek ve çeşitli hastanelerde sergilenecek. Eserlerin ayrıca, takvim, posta kartı olarak kullanılması da planlanıyor.
Yarışma hakkında, 0212-325 32 32 nolu telefondan, epilepsi@cortexiletisim.com, www.sanofi-aventis.com.tr,  www.turkepilepsi.org.tr adreslerinden bilgi ve form alınabiliniyor. Yarışmaya katılacak eserlerin, 30 Nisan 2009 tarihine kadar cortex İletişim, Manolyalı Sok. No: 22 34330 Levent İstanbul adresine gönderilmesi gerek.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ünlü şovmen Beyaz, viral hepatitle mücadele gönüllüsü

Ülkemizde yaygın olarak görülen ve 4 milyondan fazla insanı etkileyen Hepatit hastalığı ile mücadeleyi sürdüren Viral Hepatitle Savaşım Derneği (VHSD)...

Kapat