Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Haziran 2012, Pazartesi 13:34

Engelsiz çözümler üreten Türk firması Lamira, Avrupa’da da adından söz ettiriyor

Engellilerin yaşamını kolaylaştırıcı mobil çözümlerin üretiminde son dört yılda yedi kat iç büyüme gerçekleştiren Lamira Easy Life, 2011 yılında başladığı ihracat faaliyetlerini hızlandırıyor. Başta İtalya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan ve Fransa’ya ihracat yapan Lamira, bu şekilde engelliler için engelleri kaldırmayı ülkemiz sınırlarının kilometrelerce uzağında da sürdürüyor.

Ürün kalitesinin maliyetle orantısına dikkat çeken Lamira Easy Life Genel Müdürü Sertel Şen, yurtdışına oranla düşük fiyata kaliteli ürünler ürettiklerini, bu sayede firmaları ve kullanıcıları yerli üretimi kullanmaya teşvik ettiklerini belirtiyor. Fiziksel engellilerin araçlara binebilmelerine, merdivenleri aşabilmelerine yardımcı olan bir taşınabilir lift ürününün, örneğin İtalya satış fiyatı 12.500 avro iken, Türkiye’de her şey dâhil 3.500 avroya satılabildiğini belirten Şen, bu ürünü aynı kalitede yerli malzemelerle imal ettiklerinin altını çiziyor.

Yurtdışında özel filoların tercihi oluyor

Uygun maliyetli kaliteli ürünler üretmeleriyle birlikte yurtdışı firmalarından da sipariş almaya başladıklarına değinen Şen, bu süreç içerisinde engellilere yönelik farklı hizmetler sunan birçok kuruluş ile de bir araya geldiklerini belirtti. Şen,

“Fransa’da tek faaliyeti engellilere özel araçlar kiralamak olan ve dev bir araç filosuna sahip bir Rent A Car firması ile iş yapmaya ve araçların ekipmanlarını tedarik etmeye başladık. Bu tür iş birliktelikleri firmaların önünü açıyor.”

diyor.

Ülkemizde de engelliler için yeni uygulamaların devreye girmesini takdir ederek izlediklerini sözlerine ekleyen Şen, birçok ülkede engellilere özel taksi filoları bulunduğunu belirterek, benzer bir çalışmanın ülkemizde de başladığını ve Lamira olarak bu konuda da aktif bir çalışma içinde olduklarını söylüyor.

Lamira, ülkemizde de yürütülen engelli sürücü programı “Fiat Autonomy” programının tek yetkili uygulayıcısı durumunda ve Türkiye’de satılan Fiat araçlarının engelli tertibatlarını monte ediyor.

Konu hakkında bilgili ve tecrübeliyiz…

Lamira Easy Life Genel Müdürü Sertel ŞenHareket kısıtlamalarına sebep olan altyapı engellerinin kaldırılması çalışmalarının bir bütün olarak ele alınmasının çok önemli olduğunu söyleyen Şen, birçok resmi ve özel kurum ile bu konuda birlikte çalıştıklarını belirtiyor ve ekliyor;

“Lamira olarak faaliyet konumuz çok geniş bir yelpazeyi kapsadığından, fiziksel engelliler için konutlarda, binalarda, kamu kurumlarında, otellerde, caddelerde, sokaklarda, ulaşım araçlarında, havaalanlarında, alışveriş merkezlerinde vs. ne tür uygulamalara ihtiyaç duyulduğunu, bu uygulamalarda nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor ve öngörebiliyoruz. Bu doğrultuda fiziksel engellilerimizin hayat standartlarının yükseltilmesi adına yapılan çalışmalarda, kurumlarla ve şahıslarla bu konudaki bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyor ve bundan da memnuniyet duyuyoruz.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Altuzan, metastatik kolorektal kanserli hastalarda genel sağkalımı artırıyor

Yeni sonuçlar, metastatik kolorektal kanser hastalarının tedavisinde kemoterapi ile birlikte Altuzan (bevasizumab) kullanıldığında hastaların daha uzun yaşadıkları gösteriyor.

Kapat