Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Engelli oyunculardan meme kanseri farkındalığı 31 Ocak 2013, Perşembe 16:11

Engelli oyunculardan meme kanseri farkındalığı

Türkiye Engelsizler Kültür ve Sanat Eğitim Merkezi‘nin (TEKSEM) “Adını Sen Koy” adlı, meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çeken ve çeşitli engellere sahip oyuncular tarafından hazırlanan trajikomik oyunu, 5 Şubat Salı günü İstanbul’da Profilo AVM’de yapacağı galanın ardından turneye çıkacak. 12 Şubat tarihinde yine İstanbul’da, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluşacak olan oyun, Şubat ayında Ankara Ulus Sahnesi’nde, Mart ayında İzmir, Bursa ve Aydın’da; Nisan ayında Ordu, Trabzon ve Samsun’da; Haziran’da da Rize ve Edirne’de sahnelenecek.

10 ayrı şehirde sağlıklı yaşam ve meme kanseri konusunu gündeme taşıyacak olan oyun, kendi halinde 3 ev kadının her gün yaptıkları ev işleri arasında kendilerini ziyaret ederek meme kanserinin önemini anlatmaya çalışan sağlık ekipleriyle yaşadıkları ilişkileri, eğlenceli ama düşündürücü bir tarzda anlatıyor.

Amaç, engellilerin imajını değiştirmek ve eğitim fırsatı yaratmak

TEKSEM, engelli cihazı kullanmak zorunda kalan, maddi imkanı kısıtlı olan öğrenciler için tiyatro oyunlarının sponsor gelirleriyle cihaz ücretlerini karşılayabilecekleri projeler düzenliyor ve bu tiyatro oyunlarını farklı şehirlerde Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nün de desteğiyle sahneliyor.

Bu yılki projeyi destekleyen sponsor kuruluşlar ise şöyle sıralanıyor; Roche, Henkel, İtalyan Hastanesi, Teknosa, D’S Damat, Axasigorta, Koçtaş, Tefal, Özel Okullar Birliği, Adel, Turkcell, Digitürk, Fiat, HP ve AvantGarde Hotel.

Oyun ile ilgili detaylı bilgiye TEKSEM’in internet sitesi üzerinden ulaşabilir, biletleri Devlet Tiyatrolu gişelerinden temin edebilirsiniz.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
THD kan hastalıklarını Aydın'da anlatacak
THD kan hastalıklarını Aydın’da anlatacak

THD, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında geliştirdiği "Hasta ve Hasta Yakınlarına Yönelik Kan Hastalıkları Bilgilendirme Toplantıları"nın 2013 yılındaki ilk ayağını "Kan...

Kapat