Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Ekim 2013, Salı 10:04

Eczane kalfalarına sertifika geliyor

Sağlık Bakanlığı, Türk Eczacılar Birliği ve 19 Mayıs Üniversitesi arasında yapılan protokol gereği Eczanelerde çalışan destek personeli, alacakları 3 aylık eğitim sonucunda başarılı oldukları takdirde sertifika almaya hak kazanacaklar.

11 Kasım’da başlayacak ve 15 Şubat 2014 günü tamamlanacak olan eğitim, teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. 265 saat sürecek olan teorik eğitimle birlikte uygulamalı eğitim de başlamış olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Serdar Değirmenci, “İlimizde başvuruları kabul edilen 237 eczane çalışanının ismi daha önce Bakanlığımıza bildirilmiştir. Ancak Eczane Destek Personeli Yetkilendirme Eğitimi’ne başvurular uzatılmış olup 23.10.2013 tarihine kadar İl Sağlık Müdürlüğü’ne yapılacak olan başvuru taleplerinin kabulü ardından Müdürlüğümüzce kurulacak olan komisyon sonucunda uygun görülen adaylar eğitime ve sınava katılmaya hak kazanacaklardır. Başvurular hakkında daha geniş bilgi edinmek isteyenler http://www.saglik.gov.tr, http://www.sakaryasm.gov.tr, internet adreslerinden veya 20. Bölge Ecza Odası ve Eczacı Teknisyenleri Derneği’nden bilgi alabileceklerdir” diye konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hepatit c hastalık literatüründen silinecek

Eczanelere giren hastalığı ortadan kaldıran ilaçlar yakında Türkiye'ye gelecek. Siroz ve karaciğer kanserinin en önemli nedeni hepatit c, 2030'da dünya...

Kapat