Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Mayıs 2014, Cuma 11:33

Eczacılar ve Eczanelere yönetmelik ile ilgili bilgilendirme yapıldı

Elazığda Eczacılar ve Eczanelere yönetmelik ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı’nın düzenlediği, Eczacılar ve Eczanelere yönetmelik ile ilgili bilgilendirme toplantısı Elazığ’da yapıldı. İstanbul ve Ankara’nın ardından üçüncüsü Elazığ’da yapılan toplantıda Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliği avukatlarından Av. Ayfer Kahraman tarafından eczacılara yönelik bir seminer verildi. Sağlık İl Müdürü Uzman Dr. Selahattin Karakoç, açılış konuşmasında toplantının içeriği hakkında bilgiler aktardı ve eczacılık sektörünün sorunlarının masaya yatırılacağını kaydetti.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Yılmaz, toplantının verimli geçeceğine inandığını belirterek, “Bundan yaklaşık iki yıl önce ilaç, eczaneler ve eczacılıkla ilgili 6197 Sayılı Kanun’da önemli değişiklikler oluştu. Bu değişiklikler çerçevesinde yönetmelik hazırlıkları devam etti ve 12 Nisan’da yeni yönetmeliğimizi yayınladık. Bu yönetmelik çerçevesinde istedik ki sahada kurum adına görev yapan arkadaşlarımızı bilgilendirelim. Doğru ve iyi bir hizmet sunmayı sağlayalım. Bu çerçevede başta ilk toplantımızı İstanbul’da, ikincisini de Ankara’da düzenledik. Üçüncüsünü de Elazığ’da düzenleyelim istedik. Çok da isabet ettiğimizi görüyoruz. Ben bu toplantının sorunların çözümüne katkı sağlayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıkta il dışı görevinde yeni düzenleme

Sağlık Bakanlığı, bakanlık ve bağlı kuruluşlardaki geçici görevlendirmeleri düzenleyen yeni bir genelge yayımladı. Genelgeye göre il dışına geçici görevlendirilmek üzere...

Kapat