Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

9 Haziran 2011, Perşembe 14:02

Eczacılar sigara bırakma mücadelesine katılıyor

İstanbul Eczacı Odası, Pfizer Türkiye işbirliğiyle eczacılara yönelik "Eczanede Sigara Bıraktırma Danışmanlığı Eğitimi" sertifika programını başlattı. İstanbul Eczacı Odası ve İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Semih Güngör, hastaların sağlık problemleri hakkında ilk olarak temas ettiği eczacıların bu eğitimle halkı sigaranın zararları hakkında bilinçlendirmek ve etkili tedaviler için hekimlere yönlendirmek konusunda aktif rol oynamasını hedeflediklerini söyledi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Esra Kunt Uzaslan’ın konuşmacı olarak yer alacağı "Eczanede Sigara Bıraktırma Danışmanlığı" eğitimi, 11 Haziran 2011 Cumartesi günü İstanbul Eczacı Odası’nda gerçekleştirilecek. Yalnızca eczacılara yönelik düzenlenecek olan eğitime katılım ücretsiz. Katılmak isteyen eczacılar İstanbul Eczacı Odası’nın resmi internet sitesi üzerinden kayıt yaptırabiliyor.

İlki yapılacak olan "Eczanede Sigara Bıraktırma Danışmanlığı Eğitimi"nin başarıyla tamamlanmasının ardından, programların artan katılımcı sayısıyla tekrarlanması ve çok sayıda eczacının "Eczanede Sigara Bıraktırma Danışmanı" olarak sertifikalandırılması hedefleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
AİFD’den basın açıklaması

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği son günlerde basında yer alan bazı olumsuz haber ve değerlendirmeler doğrultusunda kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın...

Kapat