Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Mayıs 2014, Pazartesi 13:48

EarPodlar kalp ritmi ölçebilir

Apple, iPhone 5 ile birlikte mevcut ekran boyutunu büyütmenin yanındases teknolojisi üzerinde de yenilikler ile karşımıza çıkmıştı. iPhone 5’te kullanılan Cirrus Logic 338S1117 ses çipinin iPhone 4s’teki Cirrus Logic 338S0589’dan daha iyi olduğu ve kullanıcılara eşsiz bir müzik deneyimi sunulacağı vaat edilmişti.

Shiftdelete’in haberine göre, Apple bu vaatlerini kulaklıklarında yaptığı değişiklikler ile de desteklemiş ve EarPod adı verilen yeni kulaklıkları ile karşımıza çıkmıştı. Bir önceki nesil Apple kulaklıklarına göre daha ergonomik yapıda olan EarPod, sunmuş olduğu ses kalitesi ile de büyük beğeni toplamıştı.

Yeni EarPod’lar kalp ritmi ve tansiyon ölçebilir

Apple’ın yeni nesil iPhone’da, EarPod’a yeni özellikler ekleyebileceği ortaya çıktı. Firmanın yeni almış olduğu patent sayesinde EarPod kulaklıklar kalp ritmi ve tansiyon ölçme gibi sağlık odaklı özelliklere sahip olabilir.

iOS 8 ile sağlık uygulamalarının ön plana çıkarılacağı ve M7 hareket işlemcisinin gelişmiş modelinin iPhone 6’da kullanılacağı göz önünde bulundurulursa, yeni EarPod’un kalp ritmi ve tansiyon ölçme ihtimali yüksek.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Genç kalmanın sırrı “kan”da bulundu

Genç farelerin kanının enjekte edildiği yaşlı farelerin zihinsel ve fiziksel becerilerinin arttığı belirlendi. ABD’de Harvard ve Stanford üniversitelerinden bilim adamlarının araştırması,...

Kapat