Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Haziran 2012, Pazartesi 19:12

Dünyagöz, bölge ülkelerinin ilgisini çekmeye devam ediyor

Türkiye’de göz sağlığında başarılı çalışmalara imza atan Dünyagöz Hastaneler Grubu uluslararası platformda da ilgi görmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz dönemde Hollanda sağlık ekibini ağırlayan Dünyagöz Hastaneler Grubu bu kez Suudi Arabistanlı 100 tıp öğrencisi, dekan ve hocalarını Dünyagöz Etiler şubesinde ağırladı. Ziyaret sırasında Dünyagöz’ün Suudi Arabistan’a yapacağı yatırımlar gündeme geldi. Aynı zamanda yine Fransa’nın tanınmış 25 göz hekimi Dünyagöz Ataköy şubesinde incelemelerde bulunarak, Op. Dr. Haluk Talu ve Op. Dr. Muzaffer Öztürk’ün yaptığı operasyonu canlı izleme fırsatı buldular.

Yine, Rusya Moskova Medikal Gazeteci Yazarları Birliği üyeleri göz konusundaki çalışmaları yerinde görüp, gözlemlerine yayınlarında yer vermek amacıyla Dünyagöz Etiler Hastanesi yetkilileri ile buluştular. Ziyaret sırasında Dünyagöz doktorları ile fikir alışverişinde bulunan ziyaretçiler, branş hastaneciliği, göz sağlığında yeni teknoloji ve tedavi yöntemleri hakkında Türk meslektaşlarından bilgi aldılar.

Dünyagöz Hastaneler Grubu bu kez Suudi Arabistanlı 100 tıp öğrencisi, dekan ve hocalarını Dünyagöz Etiler şubesinde ağırladı

“Dünyagöz’ün değil, Türkiye’nin tanıtımını yapıyoruz”

Dünyagöz Grubu’nun uluslararası alanda gördüğü ilgi ile ilgili olarak Dünyagöz Grubu İcra Kurulu Üyesi Selin Yıldırım Peker,

“Türkiye’nin ilk branş hastanesi Dünyagöz’ün 16 yıl gibi kısa bir sürede elde ettiği başarı sadece yurt içinde değil, yurt dışında da dikkat çekiyor. Birçok uluslararası hastane ve göz doktoru, Dünyagöz’ü ziyaret ediyor ve çalışmalar konusunda bilgi alıyorlar. Son olarak Dünyagöz’ün Suudi Arabistan da yapacağı yatırımlar ile ilgili olarak yerinde incelemeler yapmak için 100 tıp öğrencisi ile birlikte hocalarını Dünyagöz Etiler’de ağırladık. Aynı zamanda Fransa’dan gelen hekimlere de, gerçekleştirdiğimiz tedavi, operasyon ve hastane işletmeciliği konusunda farklı şehirlerdeki şubelerimizde bilgiler verdik. Sağlık alanında sadece Dünyagöz’ün tanıtımını değil, Türkiye’nin de tanıtımını yapmaktan dolayı haklı bir mutluluk ve gurur yaşıyoruz.”

dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sonuçlara göre RoActemra, romatoid artrit’te Humira’ya oranla daha başarılı

Roche, tek ilaç tedavisi olarak kullanılan RoActemra'nın (tosilizumab), belirti ve semptomları Humira'ya (adalimumab) oranla önemli ölçüde daha fazla iyileştirdiğini duyurdu.

Kapat