Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Şubat 2012, Cuma 13:53

Dünyagöz Adana Hastanesi, 5 Ocak Lions Kulübü’nü ağırladı

Temmuz ayından itibaren faaliyet göstermeye başlayan Adana Dünyagöz, 5 Ocak Lions Kulübü’nü ağırladı. Dünyagöz Klinik Müdürü Serkan Şendilli ve Medikal Direktör Prof. Dr. İlter Varinli’nin ev sahipliği yaptığı etkinlikte konuklara, Dünyagöz doktorları tarafından göz sağlığı konusunda bilgiler verildi. Prof. Dr. İlter Varinli’nin yaptığı açılış konuşmasının ardından söz alan 5 Ocak Lions Kulübü dönem başkanı Tijen Şar, Lions grubunun en büyük hedeflerinden biri olan körlüğün önlenmesi ile ilgili yapılan çalışmaları anlattı.

Yaptığı konuşmada, 2020 yılına kadar önlenebilir körlüğün ana sebeplerini ortadan kaldırmayı hedefleyen uluslararası ajanslar ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (World Health Organization, WHO) birleşik programı hakkında bilgiler veren Şar,

“Lions uluslararası bir hizmet örgütü olarak tüm ülkelerde faaliyet göstermektedir. Ana amacı dünya toplumuna karşılıksız hizmet etmek olan Lions’ların en büyük hedefi körlüğün önlenmesidir.”

dedi.

Dünyagöz Adana Hastanesi, 5 Ocak Lions Kulübü'nü ağırladı

Lions’tan teşekkür plaketi

Dünyagöz Adana doktorlarının tam kadro yer aldığı toplantıda Op. Dr. Yetkin Özgan katarakt konusunda yaşanan gelişmeleri ve son teknolojileri anlatırken, Op. Dr. Gülin Görkem ise oküloplasti ve göz estetiği konusunda sunum yaptı. Sunumun ardından Dünyagöz Adana tarafından hazırlanan yemeğe katılan konuklar, Dünyagöz adına Prof. Dr. İlter Varinli’ye plaket takdim ettiler ve Adana’ya yaptıkları yatırımlar için Dünyagöz ekibine teşekkürlerini sundular.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
FDA paneli yeni bir zayıflama ilacı konusunda olumlu görüş bildirdi

Vivus tarafından geliştirilen Qnexa (fentermin/topiramat) FDA'dan onay alması halinde, kurum tarafından 10 yıldan uzun bir süredir onaylanan ilk zayıflama ürünü...

Kapat