Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

6 Mart 2012, Salı 13:18

Dünya Böbrek Günü’nde Türk Böbrek Vakfı’ndan anlamlı organizasyon

8 Mart 2012 Dünya Böbrek Günü için her yıl bir tema belirleniyor. IFKF (Uluslar arası Böbrek Vakıfları Federasyonu), bu yılın konusunu “Organ Nakli” olarak belirledi. Ancak ülkeler yerel öncelikleri doğrultusunda tema belirleme hakkına sahip olduğundan, Türk Böbrek Vakfı (TBV) Türkiye’nin temasını tüketimdeki artış nedeniyle “TUZ” olarak belirledi. Dünya Böbrek Günü etkinlikleri kapsamında TBV evsahipliğinde düzenlenecek organizasyonda, böbrek sağlığına dikkat çekilmesi hedefleniyor.

Bu anlamda 8 Mart Perşembe günü, saat 10.00’da Galatasaray Lisesi önünde toplanacak olan böbrek hastaları ve gönüllüler, hazırlanan dev tuzluğa yumruk atacaklar.

UPS Spor Kulübü Bandosu’nun eşlik edeceği organizasyonda; TBV ve IFKF Uluslararası Böbrek Vakıfları Federasyonu Başkanı Timur Erk’in basın açıklamasının ardından grup, Taksim meydanına kadar yürüyecek. Taksim meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla organizasyon sona erecek.

Tüm gün sürecek organizasyonlar kapsamında, TBV Merkezi’nde yapılacak panelde ise böbrek sağlığı tüm yönleri ile bilimsel açıdan ele alınacak.

Dünya Böbrek Günü nedeniyle Boğaziçi Köprüsü de Perşembe akşamı, TBV’nin rengi olan bordo ile ışıklandırılacak.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ali Toker, Actavis Genel Müdürü oldu

Dünyanın önde gelen eşdeğer ilaç şirketlerinden Actavis'in Genel Müdürü, Ali Toker oldu. Toker, Mart 2012 itibariyle yeni görevine başladı.

Kapat