Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Haziran 2013, Çarşamba 13:56

Dr. Süha Taşpolatoğlu Abdi İbrahim İlaç’a CEO olarak geri döndü

Abdi İbrahim’in sürdürülebilir liderlik ve uluslararası hedefler vizyonu ile şekillenen son gelişmeler kapsamında, Dr. Süha Taşpolatoğlu Abdi İbrahim İlaç CEO’luk  görevine getirildi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Taşpolatoğlu’nun, 1990 yılında adım attığı ilaç sektöründe ulusal ve uluslararası şirketlerin satış ve pazarlama bölümlerinde müdürlük, direktörlük ve genel müdürlük  görevlerini üstlendiği bildirildi.

2001 – 2009 yılları arasında Abdi İbrahim’de Satış ve Pazarlama Genel Müdürlüğü sorumluluğunu üstlenen Süha Taşpolatoğlu’nun 2009 yıllından bu yana Roche Türkiye Genel Müdürü olarak görev yaptığı belirtildi.

3 Haziran 2013 tarihi itibariyle, 4 yıl aradan sonra, tekrar Abdi İbrahim’ e katılan Dr. Taşpolatoğlu; Abdi İbrahim Holding bünyesine bağlı yurtiçindeki ve yurtdışındaki tüm ilaç şirketlerinden ve aynı zamanda Abdi İbrahim Otsuka şirketinden de sorumlu olarak Abdi İbrahim Holding Yönetim Kurulu’na raporlayacak.

Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut konuyla ilgili olarak: “ 2003 yılından bu yana Türk ilaç sektörünün lider şirketi olan Abdi İbrahim bugün global bir oyuncu olma vizyonuyla faaliyetlerine yön vermektedir. 2021 Vizyonumuzla sektördeki gücümüzü daha da artırdığımız bu dönemde, hem Türkiye pazarı ve tüketici beklentileri konusunda uzman hem de uluslararası alanda engin bir iş tecrübesine sahip bir liderin Abdi İbrahim’e yeniden katılıyor olmasından dolayı son derece mutluyuz” dedi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Süha Taşpolatoğlu, 1986-1989 yılları arasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde mecburi tıp hizmeti ve askerlik görevlerini yerine getirmiştir.

Dr. Taşpolatoğlu, 1990 yılında adım attığı ilaç sektöründe 20 yıla yakın süredir önde gelen yerli ve uluslararası şirketlerin satış/pazarlama bölümlerinde müdürlük ve direktörlük gibi önemli yöneticilik görevleri üstlenmiştir.

2001 – 2007 yılları arasında Abdi İbrahim’de Pazarlama ve Satış Direktörü olarak görev yapan Dr. Süha Taşpolatoğlu, 2009 yılından bu yana Roche Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

1961 yılında Adana’da doğan Taşpolatoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ameliyatlar özel hastaneye kaydı

Sağlık Bakanlığı, 2012 Yılı Faaliyet Raporu’nu açıkladı. Raporda özel hastanelerde yapılan ameliyat sayısında diğer kurumlara göre büyük artış gözlenirken, yatan...

Kapat