Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Haziran 2014, Cuma 14:39

Doktorların e-reçete şifrelerini kırdılar

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ilaç şebekesine yönelik yaptığı son operasyonda kan donduran bir yöntemi ortaya çıkardı. Soruşturmada, şebekenin hem “e-reçete” sistemini hem de “Doktorların Şifreleri’ni” kırdıkları belirlendi. Mali polis, yaptığı takiplerin ardından, şebekenin aynı yöntemlerle hazırladıkları sahte 10 adet e-reçetelerle Bağcılar’da bulunan bir eczaneden ilaçları almaya gittikleri belirlendi. Akşam’ın haberine göre; Polis, kanser ilaçlarını almaya giden C.Z.’yi  eczanede suçüstü yakaladı.

Gözaltına alınan C.Z.’nin bu ilaçları İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi önünde kendisini bekleyen kişilere vereceğini söyledi. Bunun üzerine hastane önünde bekleyen E.O. ve H.T.’de ilaçları aldıkları sırada suçüstü yakalandı. Şahısların çiplerinde eczanelere ait sipariş fişleri ve ajandalar ele geçirildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlığın kaynağı akıllı telefonlar

Dijital sağlık ürünlerine ilgi patlaması yaşıyor. Akıllı telefonlara kurulan uygulamalar, marifetleri ve özellikleriyle şaşırtıyor. Her gün, kilosunu kontrol ediyor. Maximilian...

Kapat