Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Ekim 2013, Perşembe 17:42

Doktora tehdite 2 yıl hapis

Kocaeli’nin Köfrez ilçesinde, bir sağlık ocağında meydana gelen olayda, görevli doktoru tehdit ettiği iddiasıyla tutuksuz olarak yargılanan Cuma K. mahkeme sonucu 2 yıl 1 ay hapis cezası alınca, yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre; Körfez ilçesinde bulunan bir sağlık ocağında 2008 yılında meydana gelen olayda, getirdikleri hasta nedeniyle doktor ve diğer personel ile tartışan gruptan Cuma K. isimli şahıs, görevli doktoru tehdit etti. Olay sonrası doktorun yaptığı şikayet üzerine Cuma K. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Sevk edildiği adli merciler tarafından tutuksuz olarak yargılanmasına karar verilen şahıs hakkında, geçtiğimiz aylarda Körfez 1. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi. Bu cezası geçtiğimiz günlerde Yargıtay tarafından onanan ve aranmaya başlayan şahıs, Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro ekiplerince İzmit ilçesi Turgut Mahallesi Sıla Sokak üzerinde yakalanarak gözaltına alındı. İşlemleri tamamlanan şahıs, önce adliyeye sonra cezaevine gönderildi.

 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hastaneden kanser ilaçları çalındı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Merkezi'ndeki eczanede bulunan kanser ilaçları kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çalındı....

Kapat