Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

11 Mayıs 2012, Cuma 17:33

Doktora karşı şiddetin son örneği Sultanbeyli’de gerçekleşti

Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Berk Onuk, kendisini tedavi eden doktoru şikayet etmek için hastaneye gelen bir hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Dr. Berk Onuk, güvenlik güçlerinin müdahalesiyle saldırıdan yara almadan kurtulurken, saldırgan gözaltına alındı. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, konuyu takip etmeleri için Müdürlük avukatlarına talimat verdi.

Sağlıkta giderek tırmanan şiddetin son örneği dün sabah (10.05.2012, Perşembe) Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde yaşandı. Daha önce hastanede tedavi olan Ertan Ün, saat 10:25’te başhekimliğe giderek Başhekim Opr. Dr. Süleyman Erdoğdu ile görüştü. Rahatsızlığının devam ettiğini belirterek kendisini tedavi eden doktor hakkında şikâyetçi olan Ertan Ün, doktor hakkında cezai işlem yapılmamasına sinirlendi.

Başhekim Dr. Erdoğdu’nun, adli makamlara müracaat etmesi gerektiğini belirterek sakinleştirmeye çalıştığı Ertan Ün, daha da sinirlenerek önce elini sert bir şekilde masaya vurdu, sonra belindeki ekmek bıçağını çıkartarak görüşme sırasında odada bulunan Başhekim Yardımcısı Dr. Berk Onuk’a saldırdı. Dr. Onuk, Ertan Ün’ün bileğini tutarak kendisine engel olmaya çalışırken, birlikte yere düştüler. Kıyafeti bıçak darbeleriyle yırtılan Dr. Onuk, güvenlik görevlilerinin de araya girmesiyle saldırıdan yara almadan kurtuldu. Ertan Ün, hastaneye gelen polis ekibi tarafından gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, saldırı haberi üzerine konuyu takip etmeleri için Müdürlük avukatlarına talimat verdi. Dr. Onuk’u arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunan Dokucu, saldırıyı şiddetle kınadı. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin hiçbir şartta kabul edilemez olduğunu belirten Dokucu, bu olay başta olmak üzere her türlü saldırıda Müdürlük olarak sağlık çalışanlarının yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sonuçlar, Zemplar’ın (parikalsitol) hiperparatiroidizm’e etkisini ortaya koyuyor

Nephrology Dialysis Transplantation'da yayımlanan çalışma, sinakalset artı düşük doz D vitamini ile tedaviye kıyasla Zemplar (parikalsitol) tedavisinin birebir karşılaştırılmasını sunuyor.

Kapat