Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

27 Aralık 2013, Cuma 10:38

Doktora hakarete hapis istemi

Erzurum’da babasını muayene ettirmek için hastaneye giden 22 yaşındaki Tayfun Yıkılmaz hakkında doktorlara hakaret ettiği iddiasıyla 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Tayfun Yıkılmaz, geçtiğimiz 20 Eylül günü babası İdris Yıkılmaz’ı muayene ettirmek için Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi göz polikliniğine götürdü. Tayfun Yıkılmaz, Araştırma görevlileri Dr. Bahadır Utlu ve Elif Topdağı ile raporsuz iğne yapılıp yapılmayacağı konusunda tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Yıkılmaz, doktorlara hitaben “Doktorları dövüyorlar. Sizin gibi ö… kişiler olursa tabi ki döverler” dedi. Doktorlar Utlu ve Topdağı, hakarete uğradıkları gerekçesiyle Yıkılmaz’dan şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Tayfun Yıkılmaz hakkında ’kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret’ suçundan 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Tayfun Yıkılmaz hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Bor madeninden kanser ilacı üretilecek

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kimya Sektör Kurulu Başkanı İlker Duran, dünya rezervlerinin yüzde 72’sinin Türkiye’de bulunduğu bor madeninden...

Kapat