Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Novo Nordisk, dünyanın ilk tamamı diyabetlilerden oluşan profesyonel bisiklet yarış takımı Team Novo Nordisk'i kurdu. 2 Ocak 2013, Çarşamba 11:31

“Team Novo Nordisk”in hedefi büyük

Tamamı diyabetli, farklı ülkelerden 100’ün üzerinde bisikletçi, triatloncu ve koşucudan oluşan “Team Novo Nordisk” profesyonel spor takımı kuruldu. Yeni oluşturulan “Team Novo Nordisk” yalnız diyabetli sporculardan oluşuyor. Profesyonel takım dünyada diyabetten etkilenen herkes için umut ve ilham kaynağı olma misyonunu gerçekleştirmek için ter dökecek.

“Team Novo Nordisk”in, 2013 yılı boyunca dünya çapında 500’ün üzerinde spor müsabakasında mücadele etmeleri öngörülüyor. Erkekler profesyonel bisikletçi takımı, nihai hedefleri olan Tour de France yarışına katılmak amacıyla önce USA Pro Cycling, Tour of Britain ve Paris-Tours gibi yarışmalarda yer alacak.

Uzun süredir yürütülen “Diyabeti Değiştirmek” programı kapsamında bu girişimin diyabetlileri bilinçlendirmek, eğitmek, onlara güç katmak ve ilham kaynağı olmak için muhteşem bir fırsat sunduğunu söyleyen Novo Nordisk Global Pazarlama ve Global Medikal Kıdemli Başkan Yardımcısı Jakob Riis,

“Burada Novo Nordisk’in diyabet ile kaliteli bir yaşam sürebilmek için daha fazla fırsat yaratma çabasının bir örneğini görmekteyiz.”

şeklinde konuştu.

Yeni oluşturulan "Team Novo Nordisk" yalnız diyabetli sporculardan oluşuyor.“Team Novo Nordisk” takım lideri Phil Southerland projeyi şu şekilde değerlendi:

“Team Novo Nordisk olarak, iyi diyabet kontrolü sağlandığında neler yapılabileceğini dünyaya göstermek istiyoruz. Takımın tümüne baktığımızda, toplamda hiç komplikasyonsuz bini aşkın diyabet yılımız bulunuyor ve diyabetli olarak yaşamın nasıl olabileceğini göstermek için buradayız”.

Sotherland sözlerine şöyle devam etti:

“Egzersiz, kimseye reçete edilmeyen milyar dolarlık o ilacın ta kendisi ve benim deneyimlerime göre egzersizden iyi ilaç yok. Doğru beslenme, egzersiz, uygun tedaviyle diyabetli herkes rüyalarını gerçekleştirebilir.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
AstraZeneca, Doğu Avrupa'ya yeni bir Marka Müdürü atadı
AstraZeneca’dan Doğu Avrupa’ya yeni Marka Müdürü

AstraZeneca Türkiye'de Kıdemli Ürün Müdürlüğü görevinin ardından AstraZeneca Londra'da Global Marka Müdürü görevini başarıyla yürüten Esra İlkay, Doğu Avrupa Marka...

Kapat