Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

14 Kasım 2011, Pazartesi 17:53

“Dikkat Eksikliği ve Hiperaktiviteli Gençlere Koçluk” eğitimi

Eğitim ve öğrenci koçluğu branşında ICF’den onaylı Türkiye’nin ilk ve tek koçu olan Elgiz Henden tarafından verilecek olan eğitime, ABD’de DEHB Koçluğu hareketini başlatan Jodi Sleeper-Triplett online olarak katılarak eğitmenlik yapacak.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek olan ve 15-17 Aralık 2011 tarihlerinde 10.00-17.00 saatleri arasında yapılacak eğitim toplam 20 saat sürecek. Eğitim, dikkat eksikliği hiperaktiviteli gençlerle çalışmak isteyen tüm profesyonellere yönelik olarak gerçekleştirilecek. DEHB’li gençlerin anne-babaları, sınıf öğretmenleri, branş öğretmenleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, pedagoglar, mevcut koçluk becerilerine DEHB koçluğunu katmak isteyen herkes 1.200 USD + KDV karşılığında eğitime katılabilecek.

Eğitimde, ICF Temel Becerileri: Etik Kurallara ve Mesleki Standartlara Uyma; Koçluk Sözleşmesini Oluşturma, Güven Uyandırmak ve İçten Bir İlişki Oluşturmak; Etkin Dinleme, Güçlü Sorular; Doğrudan İletişim Kurma, Farkındalık Yaratmak; Eylemler Tasarlamak; Planlama ve Hedef Belirleme; İlerlemeyi Düzenleme ve Hesap verebilirlik, Koçluk Sözleşmesini oluşturmak, Uygulama oluşturan beceriler olmak üzere 5 modül ele alınacak.

15 Kasım 2011 tarihinden önce kayıt yaptıranlar ise, 200 USD indiriminden ve taksitle ödeme fırsatlarından yararlanabilecekler.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Ali Raif İlaç ile hipertansiyon tedavisine farklı bakış

Ali Raif İlaç, Sarilen (losartan) isimli ürünü için, "Hipertansiyon Tedavisinde Tecrübe Konuşuyor" isimli toplantısının ikincisini 17 Ekim'de Ankara JW Marriott...

Kapat