Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

Dijital Kabilelerin İzinde - Kaan Varnalı 23 Ocak 2013, Çarşamba 16:55

Dijital Kabilelerin İzinde – Kaan Varnalı

En genel tanımıyla etnografi, insan topluluklarını doğal ortamlarında inceleyen ve katılımcı gözlem ilkesine dayanan kalitatif bir araştırma yöntemidir. Dijital çağ, benzer amaç, ilgi ve değerlere sahip insanları zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde biraraya getirerek dijital kabilelerin oluşmasına zemin hazırlarken; bu yeni nesil insan topluluklarına bloglar, sosyal paylaşım siteleri, forum ve sözlükler gibi yeni sosyal alanlar kazandırmıştır. Bu ortamların kendine has doğası, geleneksel etnografinin bu ortamlara özel olarak uyarlanmasını gerektirmiş ve bu ihtiyaçtan Netnografi tekniği doğmuştur.

Kanadalı pazarlama uzmanı ve akademisyen Robert V. Kozinets tarafından 90’lı yılların sonlarında geliştirilen bu bilimsel yöntemi Türkiye’de tanıtmayı ve öncülüğünü yapmayı amaçlayan bu kitap, Yrd. Doç. Dr. Kaan Varnalı ve öğrencilerinin toplamda dört ana konu bağlamında gerçekleştirdikleri yedi alan araştırmasını içeriyor.

Sosyal medya alanında çalışan uzmanların, bu alana ilgi duyan profesyonellerin, araştırmacıların, akademisyenlerin ve öğrencilerin; Kaan Varnalı’nın ülkemizde sosyal medya araştırmalarına kazandırdığı ve halihazırda geliştirmekte olduğu bu çarpıcı tekniği kavrayabilecekleri emsalsiz bir kitap, Dijital Kabilelerin İzinde.

Satın almak için tıklayın.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
II. Sağlık Ekonomisi Sempozyumu Mayıs'ta İstanbul'da
II. Sağlık Ekonomisi Sempozyumu Mayıs’ta İstanbul’da

Sağlık Ekonomisi ve Politikası Derneği tarafından bu yıl 2.'si düzenlecek olan "Sağlık Ekonomisi Sempozyumu"nun teması "Sağlık Hizmetlerinde Değer Bazlı Fiyatlandırma:...

Kapat