Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

5 Haziran 2013, Çarşamba 17:22

DEVA’dan hipertansiyona destek

Dünya Hipertansiyon Haftası’nda gerçekleşen kursta sağlıklı kan basıncı ve hipertansiyonla mücadele konuları, en akılda kalıcı yöntem ve farklı uygulamalarla ele alındı.

Hipertansiyonla Mücadele Derneği’nin düzenlemiş olduğu Hipertansiyon Haftası Eğitim Kursu, DEVA Holding’in katkılarıyla Bodrum’da gerçekleşti.

Haziran ayında İstanbul’da gerçekleşecek ‘Dünya Hipertansiyon Kongresi’ bilimsel programında yer alan konular, kongreden önce ilk kez Aile Hekimleri ile buluşturuldu.

Bilimsel program sırasında Türkiye’de ilk defa “BrainFood” konsepti uygulanarak toplantı boyunca hekimlere farklı zaman aralıklarıyla; yeşil çay, bitter çikolata, taze meyve-sebze, ceviz gibi hipertansiyonla mücadelede önemi kanıtlanmış sağlıklı besinler ikram edildi.

DEVA Holding, yaklaşık her 3 kişiden birinin hipertansiyon hastası olduğu Türkiye’de, hipertansiyon ile mücadele alanında verdiği önemli destekleri sürdürmeye devam edeceğini bildirdi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Dünya Sağlık Örgütü’nden uyarı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), yaz aylarının yaklaşmasıyla, Suriye ve çevresindeki ülkelerde salgın hastalıklarda artış riski bulunduğunu açıkladı. Örgüt, Suriye'deki çatışmalar nedeniyle...

Kapat