Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

10 Mart 2009, Salı 14:22

Daiichi-Sankyo osteoporozla mücadele ediyor

Daiichi-Sankyo’nun osteoporozu önlemede doğal korunma yollarının önemine işaret ettiği ve osteoporozla mücadelede bilinç ve duyarlılık yaratmayı amaçladığı Doğal Koruma Kampanyası 8 Mart’ta başlatıldı. Firmadan yapılan açıklamaya göre, yaklaşık iki yıl sürmesi planlanan kampanya kapsamında özellikle egzersiz ile yeterli miktarlarda kalsiyum ve D vitamini alımının önemi vurgulanacak.

Doğal Koruma, şirketin kadın sağlığı alanında bütüncül bir yaklaşım benimsemeye yönelik taahhüdünün bir parçasını oluşturuyor. Daiichi-Sankyo Avrupa CEO’su Reinhard Bauer, firmanın osteoporozla mücadele konusunda sahip olduğu bilgileri paylaşarak, her yaştan kadını kendi kemik sağlığı konusunda bilinçlendirmeyi ümit ettiklerini ifade ediyor. Öte yandan, Avrupa Birliği Osteoporoz Müzakere Paneli Başkanı Prof. Juliet Compston da, osteoporoz yönetimiyle ilgili önemli ve uygulanabilir tavsiyeleriyle kampanyaya katkı sağlıyor.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgi için; www.osteoporosis-disease.eu
 


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Johnson&Johnson sektörde yılın en beğenilen şirketi seçildi

Firma, Fortune Dergisi'nin her yıl geleneksel olarak yayınladığı "Dünyanın En Beğenilen Şirketleri Listesi"nde sağlık sektöründe ilk sırada yer alırken tüm...

Kapat