Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Mayıs 2014, Çarşamba 14:27

Covidien, Türkiye’de tıbbi eğitim ve araştırma merkezi açtı

Türkiye ve çevre bölgelerden yılda 5.000’in üzerinde sağlık çalışanını eğitme kapasitesine sahip olan Covidien Inovasyon Merkezi (CCI)  klinisyenlere ileri düzey prosedür ve teknikler konusunda eğitim olanakları sağlayacak.

Tıbbi ürünler alanında dünyanın lider kuruluşlarından biri Covidien, Türkiye’de  Inovasyon Merkezi (CCI Türkiye) açtı.Gelişmekte olan pazarlarda eğitim ve araştırma faaliyetlerini  arttırmayı hedefleyen Covidien’in İstanbul’daki yeni tesisi, gelişmiş ekipman ve teknolojileri kullanarak Türkiye ve bölgedeki klinisyenlere ileri düzey prosedür ve teknikler konusunda eğitim olanakları sağlayacak. Yeni merkez, Türkiye ve çevre bölgelerden yılda 5.000’in üzerinde sağlık çalışanını eğitme kapasitesine sahip olacak.

“Covidien olarak, hasta bakımında standardı yükseltmek için sürekli olarak sınırları zorluyoruz” diyen Covidien Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su José E. Almeida, “Bu yatırım bizlere yenilikçi çözümlerimizin erişimini yeterince hizmet alamayan bir bölgeye de genişletmek için eşsiz ve değerli bir fırsat sunuyor,” diye konuştu.

CCI Türkiye, çeşitli hastalık evreleri konusunda bilinç oluşturmaya ve  Covidien’in geliştirdiği çözümlerin bu hastalıkların tedavi edilmesinde sağladığı katkıların klinisyenlere aktarılmasına olanak verecek. Eğitim konusundaki en büyük öncelikler arasında, vasküler hastalıklar, metabolik bozukluklar (obezite ve Tip II diyabet) ve KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) konularının ele alınmasına yönelik prosedür ve protokoller bulunuyor.

“Bu merkez, hekimlerin yeteneklerini geliştirmek ve Türkiye’deki hastalara ileri düzey prosedürlere ve bakıma daha yüksek erişim sağlamak üzere tasarlandı” diyen Covidien Türkiye Genel Müdürü Dr. Gökşin Özel sözlerini şöyle sürdürdü: “ARGE mühendislerimiz, Türkiye ve gelişmekte olan pazarların genelinde karşılanmayan ihtiyaçlara odaklanacak, sağlık çalışanlarını gözlemleyecek, dinleyecek ve onlarla yakın bir çalışma içinde olacak.”

Istanbul’da açılan CCI Türkiye, Çin’in Şanghay, Hindistan’ın Mumbai ve Güney Kore’nin Osong şehirlerinin ardından, Covidien’in gelişmekte olan pazarlarındaki dördüncü eğitim merkezi. Şirket bu yıl içinde Brezilya’nın Sao Paulo kentinde de bir merkez açmayı planlıyor.

Yeni tesis, Covidien’in geniş yelpazeye yayılan teknolojisine erişim sağlayarak, sağlık çalışanlarının yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik fırsatlar da sunuyor. CCI Türkiye’nin sunduğu imkanlar arasında şunlar yer alıyor.

·         Aralarında bir insan hasta simülatörüne sahip YBÜ (Yoğun Bakım Ünitesi)’nin de bulunduğu, en son teknoloji ile donatılmış cerrahi süitler

·         Sağlık çalışanlarının ARGE çalışanları ile doğrudan işbirliği yapmasına imkan verecek bir araştırma ve geliştirme laboratuvarı

·         117 kişilik kapasiteye ve cerrahi müdahaleleri katılımcılara canlı olarak yayınlama yeteneğine sahip bir konferans salonu.

Covidien, Türkiye’de  2001 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Türkiye’yi bu alanda önemli ve büyüyen bir ülke olarak değerlendiren Covidien’in halen 200’ün üzerinde çalışanı bulunuyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık Bakanlığı 5075 sağlık personeli alacak

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Kadrolarına Yerleştirmek için 5075 sağlık personeli alacak. 2014 ün ilk sözleşmeli alımı hakkında henüz resmi bir...

Kapat