Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

23 Temmuz 2012, Pazartesi 14:32

Çiğdem Tekbulut, Finans ve Sistemler Direktörü olarak Sandoz’a katıldı

Sandoz Türkiye’de Finans ve Sistemler Direktörlüğü görevine Çiğdem Tekbulut atandı. 2 Temmuz itibariyle göreve başlayan Tekbulut, Sandoz Türkiye’nin tüm finans ve bilgi sistemleri süreçlerinden sorumlu olacak.

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim bölümünden mezun olan, Koç Üniversite’sinde eMBA yüksek lisansını tamamlayan Tekbulut, kariyerine PricewaterhouseCoopers şirketinde denetçi olarak başladı. Sonrasında Nokia şirketinde Telsim altyapı projesinde İş Analisti olarak devam etti. 2002’de Microsoft’ta önce Finansal Raporlama ve Muhasebe süreçlerine, sonrasında ise Bütçeleme ve Mali Kontrol süreçlerine liderlik etti. 2006’da Finans ve Pazar Araştırma yönetiminden sorumlu olarak Novartis Türkiye Onkoloji İş Birimine transfer olan Tekbulut, Sandoz Türkiye‘ye katılmadan önce Mart 2009’dan bu yana Novartis Finlandiya’da Ülke Finans Direktörü olarak görevliydi.

Çiğdem Tekbulut yeni görevi ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sandoz yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler ile Türk tıbbına hizmet ediyor, hasta sağlığını ön planda tutuyor. Türkiye’de gerçekleştirdiği yüksek hacimli üretim ile hem istihdam sağlıyor, hem de Türk ekonomisine katkı yapıyor. Aynı zamanda Sandoz, ilaçta 2005 yılından beri ihracat şampiyonu. Tüm bu önemli özellikleri ile güçlenerek Türk Tıbbına hizmet etmeye devam edecek. Sandoz’daki yeni sorumluluğum çerçevesinde vizyonum, Sandoz Turkiye’nin finansal hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak, iş sonuçlarını gerçekleştirmek için Finans ekibine liderlik etmek ve Finans ekibinin şirketi başarıya götüren en önemli iş ortaklarından biri haline gelmesini sağlamak olacak.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Afoni hastalarına sesleri yeniden veriliyor

Türk araştırmacılar, ses kaybına uğrayan kişilerin seslerini günlük hayatta kullanmalarını sağlayacak bir buluşla doğal seslerin geri kazanılmasını sağlıyor.

Kapat