Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Aralık 2010, Perşembe 19:48

Cenovapharma Generica işbirliği

Türk ilaç sektörünün yeni oyuncularından Cenovapharma, artık göz alanındaki hekimlerin de çözüm ortağı oluyor. Türkiye ilaç pazarına yeni ürünler kazandıran, eşdeğer ürünleri ile yaşam kalitesini yükseltmesinin yanı sıra yer aldığı tedavi alanlarında da söz sahibi olan Generica ile oftalmoloji ürünlerinin satış ve pazarlamasını yapmak üzere anlaşan Cenovapharma, oftalmoloji grubunda pazara ilk jenerik ürünleri sunarak; bir ilke daha imza atıyor. 

Özgün ve innovatif bakış açısı ile artık göz alanındaki hekimlerin de en büyük çözüm ortağı olmayı hedefleyen Cenovapharma, Generica’nın glokom alanındaki ürünlerinin satış ve pazarlamasından sorumlu olacak.
 
Oftalmoloji grubunun kendileri için önemli bir alan olduğunu ve bu alanda iddialı olduklarını ifade eden Cenovapharma Yönetim Kurulu Başkanı Faik Somer, yeni işbirliğine ilişkin olarak yaptığı açıklamada; “Sektörün önemli oyuncularından Generica ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde oftalmoloji alanına iyi bir başlangıç yaptığımızı düşünüyoruz. Aynı zamanda ilaç sektöründe, bu alanda çalışan en yetkin gruplardan birini de oluşturmuş bulunuyoruz. Oftalmoloji grubunda ilk jenerik ürünleri sunmaktan dolayı mutluyuz. Bu alandaki çalışmalarımız devam edecek” dedi.

SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
İstanbul Eczacı Odası’ndan Gıda Yönetmeliği’ne ilişkin basın açıklaması

Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Yönetmeliği sorunlara çözüm olmayacaktır.

Kapat