Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

16 Temmuz 2014, Çarşamba 13:53

Bristol-Myers Squibb Türkiye’de iki yeni atama gerçekleşti

Bristol-Myers Squibb Türkiye Genel Müdürü olarak Ahu Yazıcı ve Bristol-Myers Squibb Türkiye  İnsan Kaynakları Müdürü olarak Mine Uzun atandığı bildirildi.

1 Temmuz 2014 itibarıyla Ahu Yazıcı Bristol-MyersSquibb Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Osmangazi Tıp Fakültesi’nden mezun olup Insead Pazarlama Programı’na katıldıktan sonra  Adeka İlaç Firması’nda  Ürün Müdürü olarak ilaç sektörüne adım attı. Ardından  Roche İlaç’ta Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü,  İş Geliştirme Müdürü  olarak çalıştıktan sonra,  2005 yılında  Bayer Türk Kimya San. Ltd.’de Klinik Araştırmalar,  İlaç Güvenliği Müdürü ve  ardından Onkoloji Grup Ürün Müdürü olarak kariyerine devam etti. 2007 yılında Onkoloji Grup Ürün Müdürü olarak Bristol-MyersSquibb Türkiye’ye katıldı.  Ardından Baraclude Müşteri Geliştirme Müdürü ve Viroloji & Onkoloji Bölüm Direktörü olarak görev alan Yazıcı, geçiçi olarak Avrupa Pazarları Sprycel Lideri görevini de üstlendi. 2013’ten bu yana Avrupa Pazarları Immunoloji ve Onkoloji Liderliğini sürdürüyordu.

1 Temmuz 2014 itibarıyla Mine Uzun  İnsan Kaynakları Departmanı’nın liderliğini üstlenerek Bristol-Myers Squibb Türkiye  İnsan Kaynakları Müdürü olarak atandı.

İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü mezunu olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Programını tamamlayan Uzun, BMS Türkiye İnsan Kaynakları ekibine 2002 yılında katıldı. 2008 yılında Ücretlendirme ve Yan Haklar Uzmanı, 2011 yılında İnsan Kaynakları Yetkilisi görevlerini üstlenen Uzun, 2012 yılında İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonuna terfi etti. 2013 yılından beri mevcut rolüne ilave olarak Avrupa Pazarları’nda yer alan Yunanistan, Polonya, Portekiz ve Türkiye’nin Ücretlendirme ve Yan Haklar süreçlerinin liderlik görevini sürdürmeye devam etmektedir.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Suriyeliler için 191 milyon lira sağlık harcaması yapıldı

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Türkiye'deki Suriyelilere sunulan sağlık hizmeti harcamalarının 4 Aralık 2013 tarihi itibariyle 191 milyon 184 bin lira olduğunu...

Kapat