Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

24 Şubat 2012, Cuma 18:18

Boehringer Ingelheim’dan İlaç Sektörü’nde bir ilk

Akıllı telefonların ve tablet bilgisayarların gördüğü ilgi, veri tüketiminin artışında büyük rol oynadı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) üçüncü çeyrek pazar verilerine göre, internet kullanan abone sayısı sekiz yılda 690 kat artış gösterdi. 2011 yılının üçüncü çeyreği itibariyle mobil bilgisayardan ve cep telefonundan internet kullanan abone sayısı, geçen döneme göre %47 artarak 5 milyonun üzerinde aboneye ulaştı. Rapora göre, mobil internet kullanımı bir önceki döneme göre yaklaşık %33 artarak 8.561 terabyte’a ulaşmış durumda. Mobil internet kullanımında öne çıkan iller ise başta İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Antalya, Muğla, Bursa, Mersin, Kocaeli, Adana ve Balıkesir.

Boehringer Ingelheim Türkiye mobil internet sitesi

Boehringer Ingelheim mobil internet sitesi için QRCodeMobil internetin hızlı yayılmasına paralel olarak, daha önce global internet sitesini mobil interneti destekleyecek şekilde hayata geçiren Boehringer Ingelheim, yerel dilde yayın yapan sitelerin başında Türkiye internet sitesi boehringer-ingelheim.com.tr‘nin mobil versiyonunu da hayata geçirdi. Siteye sağ tarafta bulunan QR kodu tarayarak ya da mobil.boehringer-ingelheim.com.tr adresini tarayıcınıza girerek ulaşabilirsiniz.

Türkiye’deki ilaç firmaları arasında ilk olan bu uygulama ile internet sitesi ziyaretçilerinin bilgilere erişiminin hızlandırılması hedefleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Takeda’nın yeni Genel Müdürü Savaş Ertufan oldu

Birleşme süreci devam etmekte olan Takeda ve Nycomed İlaç Genel Müdürlüğü görevine 20 Şubat 2012 tarihi itibariyle Savaş Ertufan atandı.

Kapat