Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

18 Haziran 2012, Pazartesi 17:11

Boehringer Ingelheim’dan eczane teknisyenlerini bilinçlendirici proje

Sindirim sisteminde en sık görülen sorunlarla ilgili eczane teknisyenlerini bilinçlendirmeyi amaçlayan Boehringer Ingelheim, Sindirim Eğitim Sistemi (SES) Projesi’ni hayata geçirdi.

Proje kapsamında eczane teknisyenlerine yönelik düzenlenen eğitimler, gastroenteroloji uzmanları tarafından İstanbul (Avrupa ve Asya), Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Adapazarı ve Samsun illerinde gerçekleştirildi ve toplamda 800 eczane teknisyenine ulaşıldı.

Gastroenteroloji uzmanları ile eczane teknisyenlerinin interaktif olarak gerçekleştirdikleri toplantılarda, sindirim sistemi sorunlarının tanı ve tedavileriyle ilgili bilgilendirme yapılırken, günlük hayatta eczaneye gelen hastaların bu alandaki şikâyetleri ve bu şikâyetler karşısında yapılacak uygulamalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Boehringer Ingelheim'dan eczane teknisyenlerini bilinçlendirici proje

Mideden bağırsağa, safra kesesinden pankreasa kadar görülen hastalıklar ve tedavi yöntemleri hakkında farkındalık yaratan bu eğitimlerin önümüzdeki dönemlerde tekrarlanacağı bildirildi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
MSD, bölgesel klinik araştırmalarının yönetimi için merkez olarak Türkiye’yi seçti

MSD Türkiye Genel Müdürü Christian Holmer, "Hükümet politikaları Türkiye'nin gelişmekte olan bir Ar-GE merkezi olarak rekabette öne çıkmasını sağlıyor." dedi.

Kapat