Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Ekim 2012, Çarşamba 18:49

Boehringer Ingelheim, Avrupa Hayvan Sağlığı Araştırma Merkezi’ni açtı

Araştırmaya dayalı ilaç şirketinin 40 milyon Euro yatırımla inşa ettiği Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı Araştırma Merkezi (BIVRC), şirket için stratejik öneme sahip yeni bir kilometre taşı oldu.

Boehringer Ingelheim, araştırma ve geliştirme gelirlerinin %10’dan fazlasıyla hayvan sağlığı alanında yatırım yapıyor. Küresel olarak, ABD, Almanya, Meksika, Çin ve Japonya’daki tesislerde sağlık ilaçları araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunan şirket, Hanover’de kurulan araştırma merkezinde de 50 personelle hayvanlar için aşı geliştirmeye başladı. Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı, bu yeni araştırma merkezinde 2016 yılına kadar, 80 üstün nitelikli bilim adamını, laborantı ve hayvan bakıcısını bünyesine katmayı hedefliyor.

BIVRC’de hayvan konaklama imkânı olan 50’nin üzerinde laboratuvar bulunuyor. Bu tesisle Boehringer Ingelheim, hayvanlar için aşı üretimi alanında uluslararası araştırma ve geliştirme faaliyetlerini önemli ölçüde genişlettiğini gösteriyor.

Boehringer Ingelheim, Avrupa Hayvan Sağlığı Araştırma Merkezi'ni açtı

Boehringer Ingelheim’ın Yönetim Kurulunda olan Finans ve Hayvan Sağlığından sorumlu Hubertus von Baumbach,

“Hayvan sağlığı, şirketin 2011 yılı toplam satışlarına yaklaşık bir milyar Euro’luk katkı sağlayan ve şirket için temel stratejik öneme sahip bir alan.”

diye konuştu.

Almanya Aşağı Saksonya Çalışma ve Ulaştırmadan Sorumlu Ekonomik İlişkiler Bakanı Jörg Bode,

“Boehringer Ingelheim’ın, Aşağı Saksonya’da kurulmasından, uluslararası üne sahip bir ilaç şirketi olmasından, araştırma sektörünü güçlendirmesinden ve bölgeyi cazip bir işveren olarak zenginleştirmesinden memnunuz.”

dedi.

“Önlem almak, tedaviden daha iyi”

Boehringer Ingelheim’da Hayvan Sağlığı Küresel Araştırma ve Geliştirme Başkanı olan Dr. Randolph Seidler,

“Önlem almak, tedaviden her zaman daha iyidir. Araştırma ve aşıların geliştirilmesinde odak noktamız, hayvanların sağlığını korumak için sürdürülebilir yöntemlerin teşvik edilmesidir.”

şeklinde konuştu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
EMA, Altuzan’ın rekürran platin sensitif over kanserinde kullanımı için olumlu görüş bildirdi

EMA'nın CHMP komitesi, Altuzan'ın rekürran platin sensitif over kanseri tedavisinde karboplatin-gemsitabin kombinasyonu ile kullanımı hakkında olumlu görüşünü açıkladı.

Kapat