Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

20 Ekim 2011, Perşembe 13:32

Bilim İlaç diyabeti durdurmak için kıtalararası adım attı

Bilim İlaç, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Diyabet Vakfı tarafından yürütülen “Diyabeti Durduralım” kampanyası kapsamında gerçekleştirdiği “Adım At” projesi çerçevesinde “Avrasya Kıtalararası Diyabet Yürüyüşü”ne katıldı. 16 Ekim 2011, Pazar günü Altunizade Köprüsü altından başlayan etkinliğe, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katılarak destek verdi.

Bilim İlaç, Türkiye Diyabet Vakfı ile birlikte yürüttüğü “Diyabetle Mücadelede Daha Kaliteli Bir Yaşam İçin Hayata Adım At” projesi ile diyabet hastalarının, hasta yakınlarının, yanlış beslenme alışkanlıkları ve az egzersiz nedeni ile diyabet riski taşıyan kişilerin bilgilendirilmesini ve bilinçlendirilmesini amaçlıyor.

“Daha fazla bilgi, daha iyi tedavi” sloganıyla Türkiye’de diyabetin tedavisi ve engellenmesi adına halkın bilgilendirilmesini görev edinen Bilim İlaç, 33. Avrasya Maratonu’nda Diyabet Vakfı ile birlikte diyabet hastalarıyla el ele Anadolu’dan Avrupa’ya adım attı. Türkiye’de diyabet prevelansındaki hızlı artışta hatalı beslenme alışkanlıklarının ve egzersiz eksikliğinin büyük etkisinden hareketle maraton öncesinde diyabetliler için önem taşıyan sağlıklı beslenme ve diyet eğitim kitapçıkları dağıtıldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Santa Farma İlaç Respair’in pediatrik formlarını Türk ilaç pazarına sunuldu

Respair (montelukast), 2 yaştan itibaren çocuklarda astım ve alerjik rinit tedavisinde ve profilaksisinde kullanım için 4 ve 5 mg çiğneme...

Kapat