Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Ağustos 2011, Salı 13:11

Bayer Türk’te atama

Dr. Çetin Değer, Bayer’in sağlık ürünleri birimi Bayer HealthCare’in Türkiye organizasyonuna Kurumsal İşler, Sağlık Ekonomisi ve Politikası Direktörü olarak atandı. Değer, Bayer HealthCare ve Bayer ConsumerCare portföyünde yer alan ürünlerin Türkiye’deki sağlık politikası, sağlık ekonomisi, fiyatlandırma, geri ödeme ve pazar erişim politikalarından sorumlu olarak görev yapacak.

1967 doğumlu olan Çetin Değer, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, yüksek lisansını ise Hacettepe Üniversitesi’nde “Sağlık Kurumları Yönetimi” alanında tamamladı. Profesyonel hayatına 1992 yılında Ankara Numune Hastanesi Acil Servis’te Pratisyen Doktor olarak başlayan Değer, sonrasında Cumhurbaşkanlığı Acil Sağlık Sistemi’nde Ekip Şefi olarak çalıştı. 1995 yılında Sağlık Bakanlığı Sağlık Projesi Genel Koordinatörlüğü bünyesinde yürütülen Dünya Bankası Projesi kapsamında Hastahane Reform Bölümü Takım Lideri olarak iş hayatına devam eden Değer, 1997 yılında aynı birimde Sağlık Ekonomisi Bölümünü kurarak Koordinatör Yardımcısı görevini üstlendi. 2002 yılında ÇESAV Vakfında Projeler Koordinatörü olarak özel sektöre geçen Dr. Çetin Değer; Pfizer ve Sanofi-aventis gibi önemli şirketlerde Sağlık Politikası, Sağlık Ekonomisi ve Pazar Erişim Müdürü olarak görev aldı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık Bakanlığı üç farklı ürünün bazı serilerini geri çekti

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü (İEGM) resmi internet sitesinde yayınladığı duyurular ile üç farklı ürünün bazı partileri için...

Kapat