Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

29 Şubat 2012, Çarşamba 17:18

“Bayer Genç Bilim Elçileri”, İstanbul Fatih’teydi

Bayer Türk ve Toplum Gönüllüleri Vakfı‘nın (TOG) hayata geçirdiği “Bayer Genç Bilim Elçileri” projesi kapsamında ilköğretim okullarındaki çalışmalar başladı. İlköğretim dördüncü, beşinci ve altıncı sınıf öğrencilerini gelecekte bilim insanı olma yönünde yüreklendirerek Türkiye’de bilimin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan projede şu ana kadar 200 öğrenciyle bir araya gelindi. Bayer Genç Bilim Elçileri, öğrencilerle kaliteli zaman geçirerek hem eğlenmelerini, hem de bilimden korkmak yerine bilime ilgi duymalarını sağlamaya çalıştı.

TOG “gönüllüsü” üniversite öğrencilerinden oluşan Bayer Genç Bilim Elçileri, şu ana kadar İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nin belirlediği İstanbul, Ankara, İzmir ve Kars’taki altı ilköğretim okulunda ikişer günlük etkinlikler düzenledi. Proje kapsamında düzenlenecek etkinliklerle yılsonuna kadar bin ilköğretim öğrencisine doğrudan ulaşılması hedefleniyor.

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, Fatih

Etkinlik faaliyetleri, okulların haftalık ders saatleri dikkate alınarak hafta içinde ve hafta sonlarında gerçekleştiriliyor. Etkinliklerde çocukların ilgisini çeken, günlük hayatlarında merak ettikleri şeyleri sorgulamalarını sağlayan yedi eğlenceli deney yapılıyor. Her bir deney TOG Vakfı ilkeleri doğrultusunda ve Bayer’in küresel iş stratejileriyle örtüşen, artan ve yaşlanan dünya nüfusu, artan enerji talebi, artan gıda ve yem ihtiyacı, artan yaşam kalitesi ve azalan kaynaklar gibi dünyanın geleceğini ilgilendiren mega trendlere farkındalık oluşturacak şekilde hazırlandı.

Bayer Genç Bilim Elçileri projesi kapsamında 2015 yılının sonuna kadar 240 genç bilim elçisi ile 40 ilde 9 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Pfizer Türkiye’ye yeni Genel Müdür

İlaç sektöründe uzun yıllara dayanan deneyimi ile saygın bir lider olan Stanley Mendonca, Melih Memecan'ın emekli olmasının ardından Pfizer Türkiye'nin...

Kapat