Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

28 Mart 2012, Çarşamba 17:51

Bausch + Lomb, ISTA Pharmaceuticals’ı satın aldı

Göz sağlığı alanında dünyanın önde gelen firmalarından Bausch + Lomb (B+L), yayınladığı basın duyurusuyla, yine göz sağlığı alanında faaliyet gösteren ISTA Pharmaceuticals’ı (ISTA) 500 milyon dolara satın aldığını açıkladı. Duyuruya göre, B+L, ISTA’ya hisse senedi başına 9,10 dolar nakit ödeme yapacak ve satın alma süreci 2012’nin ikinci çeyreğinde tamamlanacak.

Duyuruda, B+L ve ISTA’nın birbirini tamamlayan ürün hatlarına sahip olmaları nedeniyle varılan anlaşmanın taşıdığı stratejik öneme vurgu yapıldı. Firmanın Başkanı ve CEO’su Brent Saunders yaptığı açıklamada,

"Bausch + Lomb’un hızla büyüyen farmasötik iş alanı için ISTA, mükemmel bir stratejik uygunluğa sahip ve bu kombinasyon Bausch + Lomb’un küresel anlamda ‘en iyi göz sağlığı firması’ olmaya adanmışlığı açısından önemli bir adım."

sözlerini kullanıyor ve ekliyor;

"Hâlihazırda ISTA’nın ABD pazarına sunmakta olduğu ürünlerin neredeyse tamamını Bausch + Lomb ürettiği için, firmalarımız birbirini yıllardır çok iyi tanıyor. ABD’de birbiri ile güçlü biçimde örtüşen müşteri portföylerini, doktorlarımıza ve hastalarımıza hizmet sunma sorumluluğunu ve göz sağlığı alanında anlamlı tıbbi gelişim sağlama performansını paylaşıyoruz. Bu kombinasyonla orta- ve geç-aşamalardaki innovasyonlarımızı neredeyse iki katına çıkararak, farmasötik ürün hattımızı önemli oranda geliştireceğiz. Bu kombinasyon sonucunda ortaya çıkacak faydaları müşterilerimize, hastalarımıza, çalışanlarımıza ve her iki firmanın ortaklarına ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz."

PharmaTimes tarafından yapılan haberde, ISTA’nın daha önce Valeant tarafından yapılan teklifleri düşük bularak reddettiği belirtiliyor. Haberde, B+L tarafından ödenecek olan miktarın firmanın 23 Mart öncesi kapanış değerlendirmesinin %10 üstünde olduğuna dikkat çekiliyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Subkutan uygulanan Herceptin hastalara, IV infüzyona kıyasla daha fazla kolaylık sağlıyor

Roche, daha az invazif olan subkutan Herceptin uygulamasının 5 dakika süren uygulama süresiyle 30-90 dakika gerektiren mevcut onaylı IV uygulamadan...

Kapat