Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

2 Kasım 2011, Çarşamba 16:50

Bausch + Lomb artık AİFD üyesi

Türkiye’deki araştırma bazlı ilaç sanayi için çalışmak; yeni ilaç, bilgi ve teknolojiye ulaşımı yaygınlaştırmak amacıyla kurulan Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AİFD) 38. üyesi Bausch + Lomb oldu. Göz sağlığında dünya devleri arasında yer alan, yaklaşık 120 ülkede faaliyet gösteren ve dünya çapında 13 bine yakın çalışanı bulunan Bausch + Lomb, Türkiye’de de operasyonlarını başarı ile yürütüyor. Bausch + Lomb, Türkiye’de faaliyet gösteren araştırmacı ilaç firmaları tarafından 2003 yılında kurulan AİFD’nin araştırma geliştirme ve diğer projelerine katkı sağlayacak.

Bausch + Lobm artık AİFD üyesi - Dr. Burkay Adalığ ve Şebnem Özbüber

Konuyla ilgili Türkiye ve Orta Doğu Medikal Müdürü Dr. Burkay Adalığ ve İlaç Bölüm Müdürü Şebnem Özbüber şunları dile getirdi:

“AİFD üyeliği bizim için çok heyecan verici. Bausch + Lomb İlaç bölümünün Türkiye’de operasyona başlamasının birinci yılını kutladığımız bugünlerde, AİFD gibi sektörün en önemli kurumlarından birinde paydaşlarımızla birlikte çalışarak, görüş alışverişinde bulunabilecek olmak son derece büyük önem taşıyor. Bausch + Lomb, Türkiye’nin dünya çapında giderek artan öneminin farkında olduğundan, yenilikçi ürünlerini hızla kullanıma sunarak, AR-GE yatırımlarında tüm desteğini vererek ülkemizdeki yatırımlarını artırmaya devam ediyor.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Prof. Dr. Catapano, Avrupa’nın ilk “Dislipidemi Yönetimi Kılavuzu” için Türkiye’deydi

Prof. Dr. Catapano, "EAS- ESC Dislipidemi Yönetimi Müşterek Kılavuzu"nu, Pfizer Kardiyovasküler ve Lipitor sponsorluğunda düzenlenen sempozyumlarda 500 uzman hekime anlattı.

Kapat