Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

3 Şubat 2012, Cuma 16:23

Bahçelievler Devlet Hastanesi’nin inşaatına başlanıyor

İstanbul İl Özel İdaresi, alanında Türkiye’nin kapsamlı devlet hastanelerinden birini daha Bahçelievler’de hayata geçiriyor. Temeli geçtiğimiz yıl atılan 309 yataklı Bahçelievler Devlet Hastanesi, 97 milyon liralık yatırım ile tamamlanacak.

30 bin 460 m2 alan üzerine inşa edilen hastanede, patolojiden mikrobiyolojiye kadar farklı alanlarda 14 laboratuvar yer alacak. 10 ameliyathanesi, içinde nükleer tıp ünitesinin de bulunduğu 7 görüntüleme merkezi ve 89 polikliniği ile Bahçelievler Devlet Hastanesi; tamamlandığında sadece ilçe halkına hizmet vermekle kalmayıp, çevre ilçelere de sağlık alanında önemli bir kolaylık sağlayacak.

Hastanede 10 ameliyathane, genel ve beyin cerrahi birimleri, kardiyoloji, jinekoloji, nefroloji ve yeni doğan üniteleri, radyoloji ve endoskopi bölümleri, erişkin ve çocuk acil bölümlerinin yanı sıra tüp bebek merkezi de bulunacak.

2013 yılının ilk yarısı itibariyle bitirilmesi hedeflenen Bahçelievler 309 yataklı devlet hastanesi, Kocasinan Merkez Mahallesi’nde toplam 57 bin metrekare inşaat alanına sahip, 6 bloktan oluşuyor. Hastanenin en yüksek bloğunun 3 bodrum+zemin+9 normal kat ve çatı katından oluşması planlanıyor.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Viread’ın (tenofovir) pediyatrik formları FDA onayını aldı

Gilead, FDA'nın 2-12 yaşları arasındaki pediyatrik hastalarda HIV-1 enfeksiyonu tedavisi için diğer antiretroviral ajanlarla birlikte Viread®'ı (tenofovir) onayladığını duyurdu.

Kapat