Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Şubat 2012, Cuma 18:46

Ayla Kurtuluş, Sandoz Latin Amerika, MEA ve Türkiye Bölgesi Operasyonlar Müdürü oldu

Kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlı ürünleri ile eşdeğer ilaç pazarının öncü ismi, ilaçta son 7 senenin üstüste ihracat şampiyonu Sandoz Türkiye‘de Latin Amerika, MEA (Orta Doğu ve Afrika) ve Türkiye Bölgesi Operasyonlar Müdürü görevine Ayla Kurtuluş atandı. 1 Şubat itibariyle görevine atanan Kurtuluş, bölgenin hedeflerine ulaşmasını sağlamak için; maliyet tasarrufu stratejilerinden, teknoloji transferlerinden, lansmanlarından, yeni yatırım süreçlerinin optimize edilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olacak.

Sandoz’un Kocaeli Gebze’de bulunan iki üretim tesisinden de sorumlu olacak olan Kurtuluş, yeni görevi ile ilgili şunları söyledi:

“Dünyanın önde gelen eşdeğer ilaç üreticilerinden Sandoz’un yüksek kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlı ürünleri dünyada hastaların % 90’ından fazlasına ulaşıyor. Türkiye’de ise geniş ürün portföyü ve yüksek standartlarda üretim yapan tesisleri ile Türk tıbbının hizmetinde. Yeni görevimde Sandoz’un sorumlu olduğum bölgedeki etkinliğini ve ilaç ihracatını arttırarak devam etmesini sağlayacağım.”

Ayla Kurtuluş hakkında

Ayla Kurtuluş İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1990 tarihinde mezun olduktan sonra kariyerine Ciba-Geigy’de üretim bölümünde başladı. 1991-1997 yılları arasından Ciba-Geigy’de Katı Üretim ve Ambalaj Yöneticisi, 1997 – 2003 yılları arasında Bristol-Myers Squibb‘de Kıdemli Üretim Müdürü olarak görev yaptı. 2004’te Sandoz’a katılan Kurtuluş, sırasıyla Transfer Ürünler Müdürlüğü ve Tedarik Zinciri Operasyonları Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Kurtuluş, Temmuz 2009 tarihinden beridir Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Tedarik Zinciri Bölge Başkanlığı görevini sürdürüyordu.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
TheraSphere, Türkiye’deki karaciğer kanseri hastalarına umut veriyor

Acıbadem Maslak Hastanesi karaciğer kanseri tedavisinde emniyetli, iyi tolere edilen ve yenilikçi bir tedavi yöntemi olan TheraSphere hakkında basın toplantısı...

Kapat