Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

26 Temmuz 2011, Salı 14:06

AVON’dan İnebolu Devlet Hastanesi’ne Mamografi Cihazı

AVON Türkiye’nin 15 yıldır sürdürdüğü Meme Kanseri ile Mücadele Projesi, erken teşhis imkanlarının geliştirilmesine yönelik faaliyetlerle devam ediyor. Yıl boyunca yürüttüğü etkinlikler ve meme kanseri ile mücadele ürünlerinin satışlarından elde edilen fon aracılığıyla ücretsiz mamografi taramalarından bilinçlendirme seminerlerine kadar pek çok çalışmaya imza atan AVON, Anadolu’da mamografi cihazına sahip olmayan hastanelere bu cihazı bağışlayarak, erken teşhis imkanlarını yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirilen basın toplantısında bu yılki mamografi cihazı bağışını İnebolu Devlet Hastanesi’ne yapma kararı aldığını açıklayan AVON, yıl içerisinde topladığı fondan ayrılan kaynakla İnebolu Devlet Hastanesi’ne bir mamografi cihazı bağışladı. Bağış için İnebolu Devlet Hastanesi’ni, hastanenin çevredeki 5 ilçeye hizmet veriyor olması ve bölgede kadın nüfusunun yoğunluğu nedeniyle seçen AVON, yaptığı açıklamada mamografi cihazının meme kanseri hastalığının erken teşhisinde hayati önem taşıdığını ve erken teşhis edilmeyen meme kanserlerinin ölümle sonuçlandığını vurguladı. AVON, cihazın hizmet vermeye başlaması ile beraber İnebolu ve çevre ilçelerinde meme kanseri hastalığının erken teşhisinde önemli aşama kaydedilmesi beklediklerini belirtti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Japonya’da elde edilen Faz III sonuçlarına göre rivaroksaban, warfarin kadar güvenli

Bayer tarafından geliştirilen ve Xarelto ticari ismi ile pazarlanmakta olan antikoagülan rivaroksaban Japonya'da gerçekleştirilen Faz III çalışmasında birincil hedefine ulaştı.

Kapat