Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

17 Kasım 2011, Perşembe 17:50

AstraZeneca’nın “Hayat Kurtaran Eğitim”i Altın Havan ile ödüllendirildi

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı binasında gerçekleşen ödül törenine, Türk Eczacılar Birliği Başkanı Erdoğan Çolak’ın yanı sıra üniversitelerin ilgili dekanları ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Eczacı Dergisi İmtiyaz Sahibi Çetin Öztürk, ödüllerin titizlikle değerlendirildiğini ifade ederek, Altın Havan’ın her geçen yıl daha görkemli bir hale geldiğinin altını çizdi. Sunuculuğunu Mesut Yar’ın yaptığı Altın Havan 2011 ödül töreninde, “Sanayi Eğitim” kategorisinde ödüle layık görülen AstraZeneca Türkiye adına ödülü AstraZeneca Türkiye Genel Müdürü Hervé Dussart aldı. Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevim Rollas’ın elinden ‘Altın Havan’ı alan AstraZeneca Türkiye Genel Müdürü Hervé Dussart, İlk Yardıma İlk Adım Programı’nı Milli Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV ile birlikte yürüttüklerini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

“İlk Yardıma İlk Adım”

AstraZeneca - İlk Yardıma İlk AdımUluslararası alanda da takdir gören “İlk Yardıma İlk Adım Programı”, 2010 yılında PR alanında en saygın yayınlardan biri olan PR News Onur ödülünü aldı. Program, yine 2010 yılında, uluslararası alanda Golden Peacock ödüllerinin de “Genel Birincisi” seçildi. AstraZeneca Türkiye, son olarak Altın Havan 2011 ödülüne layık görülerek bu alandaki başarısını bir kez daha taçlandırmış oldu.

AstraZeneca, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOÇEV işbirliğiyle yürütülen ve alanındaki en uzun soluklu proje olan “İlk Yardıma İlk Adım”, 5’inci yılında toplam 40.000’in üzerinde öğrenciye “hayat kurtaran eğitim” verdi. 2007 yılından bu yana büyük bir başarı ile sürdürülen ve döneminin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi olan “İlk Yardıma İlk Adım”, 5’inci yılında toplam 79 ilde, 212 Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na (YİBO) ve 40.000’in üzerinde öğrenciye ulaştı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abdi İbrahim, Bakü’de düzenlenen “Yılın şirketi” yarışmasında “Yılın İlaç Firması” seçildi

Abdi İbrahim, Bakü'de bu yıl 6. kez düzenlenen "Yılın Şirketi" yarışmasında "Yılın İlaç Firması" ödülünü kazanarak uluslararası arenadaki başarılarına bir...

Kapat