Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

AstraZeneca Türkiye'den Küresel Merkez'e transfer 22 Ağustos 2013, Perşembe 13:54

AstraZeneca Türkiye’den yurtdışına yönetici transferi

AstraZeneca Türkiye Temel Ürünler Grup Medikal Müdürü Dr. Pınar Köktürk, AstraZeneca Japonya’ya Kardiyovasküler alandan sorumlu Medikal Direktör olarak atandı.

Lisans eğitimini 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Dr. Pınar Köktürk, mezuniyetinin ardından ilaç sektöründe çalışmaya başladı. AstraZeneca ailesine katıldığı 2005 yılına kadar Medikal Uzman, Medikal Destek Uzmanı ve Medikal Müdür olarak sektördeki diğer büyük firmalarda görev yapan Köktürk, AstraZeneca Türkiye’deki görevine psikiyatri alanında Medikal Danışman olarak başladı, daha sonra 2007-2009 yılları arasında Onkoloji alanından sorumlu Medikal Danışman ve uluslararası onkoloji çalışmaları için klinik çalışma proje liderliği görevini yürüttü. Dr. Pınar Köktürk, 2009 yılından günümüze dek solunum, kardiyoloji ve gastroenteroloji tedavi alanlarında AstraZeneca Türkiye Grup Medikal Müdürlüğü görevini yürüttü.

AstraZeneca Türkiye’de Bölgesel Medikal Yönetici kavramının hayata geçirilmesi ve geliştirilmesinde aktif olarak rol alan Köktürk, 3 yıl boyunca Global MSL Projesi’nde yer alarak AstraZeneca’da Global olarak MSL rolünün geliştirilmesine de katkılar sağladı. Dr. Köktürk ayrıca Yenilikçi Ticari Kanallar konusunda Medikal Lider olarak görev yaptı. Medikal tanıtım ve bilimsel yenilikçi uygulamalar konusunda şirketin yapısal gelişimine de katkı sağlayan Köktürk, medikal departman içerisinde bilimsel yenilikçi uygulamalar konusunda yeni bir fonksiyon kurulmasına da liderlik etti. AstraZeneca’nın hayat kurtaran yeni kardiyovasküler tedavisinin pre-lansman hazırlıklarını  yönetirken lansman öncesi ruhsatlandırma ve geri ödeme süreçlerine de yoğun bir şekilde katkı sağladı. Sorumlu olduğu Temel Ürünler alanında yetenek yönetimi ve performans yönetimi alanında da yoğun çalışmalar yapan Dr. Köktürk yeni yeteneklerin şirketimize kazandırılması, geliştirilmesi ve yüksek performanslı bir medikal takım oluşturulması konusunda da katkılar sağladı.

AstraZeneca Türkiye’de Temel Ürünler tedavi alanlarından sorumlu Grup Medikal Müdür olarak görev yapan Dr. Pınar Köktürk, Uluslararası Transferler kapsamında AstraZeneca Japonya’ya Kardiyovasküler alandan sorumlu Medikal Direktör olarak terfi etti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye’de şarbon alarmı

Bitlis'te son zamanlarda hayvanların telef olmasının ardından, yapılan tahliller sonucu şarbon hastalığına rastlanılan 9 köy karantinaya alındı. Gıda, Tarım ve...

Kapat