Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Ağustos 2012, Salı 19:55

AstraZeneca Türkiye’de yeni dönem

AstraZeneca Türkiye, yaşama değer katan ve hasta sağlığını artıran yenilikçi ticari faaliyetleriyle sektöre liderlik etme misyonu doğrultusunda iş modelinde yapısal bir değişiklik gerçekleştirdi.

Yenilikçi iş modellerinin başarılı entegrasyonunun ardından Doğu Avrupa’da yenilikçi iş modelleri konusunda “Lider Pazar” olma başarısını gösteren AstraZeneca Türkiye, Doğu Avrupa’da gerçekleşen tüm çalışmalarda bölgesel merkez oldu. Bu kapsamda AstraZeneca Türkiye, “Lider Ülke” kavramını etkin bir şekilde uygulamak amacıyla yönetim yapısında da yeni değişiklikler gerçekleştirdi.

Yeni Türkiye Pazarlama Direktörü Ecz. Serkan Barış oldu

AstraZeneca Türkiye yeni Pazarlama Direktörü Ecz. Serkan BarışEcz. Serkan Barış, 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AstraZeneca Türkiye Pazarlama Direktörü pozisyonuna geçti. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden sonra MBA eğitimini tamamlayarak ilaç sektöründe kariyerine başlayan Ecz. Barış, yerli ve yabancı ilaç şirketlerinde önce satış ardından pazarlama departmanlarında çalıştı.

Ecz. Barış, AstraZeneca Türkiye’ye 2002 yılında katılarak farklı tedavi alanlarında ve pazarlama departmanının tüm kademelerinde görev yaptı.

Murat Veysel Törüner, Türkiye Satış Direktörlüğü’ne getirildi

AstraZeneca Türkiye yeni Satış Direktörü Murat Veysel TörünerMurat Veysel Törüner, 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere AstraZeneca Türkiye Satış Direktörü görevini üstlendi. Jeofizik Mühendisi olan Törüner, ilaç sektöründe iş hayatına 1998 yılında Zeneca İlaç’da satış temsilcisi olarak başladı. Törüner, satış teşkilatında tüm tedavi alanlarında her kademede çalışarak, 2009 yılında Ulusal Satış Müdürü olarak görev yapmaya başladı.

Törüner, bugüne kadar, yenilikçi çalışma sistemlerinin hayata geçirilmesi konularında çalışarak, saha teşkilatının değişen pazar şartlarına uygun olarak yapılandırılması konusunda aktif rol aldı.

Dr. Pelin Eriştiren, Medikal ve Dış İlişkiler Direktörü olarak atandı

AstraZeneca Türkiye yeni Medikal ve Dış İlişkiler Direktörü Dr. Pelin EriştirenDr. Pelin Eriştiren İncesu, 1 Eylül 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Medikal ve Dış İlişkiler Direktörü pozisyonuna geçecek Medikal, Ruhsatlandırma ve Pazar Erişim Ekipleri’ne liderlik edecek Dr. İncesu aynı zamanda Şirket Sözcüsü görevini üstlenecek. Tıp Fakültesi’nin ardından uzmanlık eğitimini psikiyatri alanında tamamlayan Dr. Pelin Eriştiren İncesu, ilaç sektöründeki kariyerine Medikal Danışman olarak başladı. AstraZeneca Türkiye’ye 1999 yılında katılan Dr. İncesu, AstraZeneca Türkiye’de 2007 yılında Pazar Erişim Departmanı’nı kurarak fiyatlandırma ve geri ödeme alanında çok sayıda başarıya imza attı.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Yaygınlaşan genetik test hizmetleri yeni düzenlemeler gerektiriyor

Frost & Sullivan'ın araştırmasına göre Avrupa'da genetik test ve görüntüleme hizmetlerinde "öngörücü test" temel büyüme alanı olacak.

Kapat