Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Ekim 2013, Salı 11:43

Astrazeneca insan kaynakları ekibine atama

AstraZeneca Ailesi’ne Ocak 2012’de katılan ve İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak işe başlayan 1982 doğumlu Hande Göksun Boynudelik, AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü olarak atandı.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 2005yılında mezun olan Boynudelik, mezuniyetinden AstraZeneca Türkiye’deki görevine başlayana dek 7 yıl boyunca BP Petrolleri’nde İnsan Kaynakları Uzmanı ve İş Ortağı, Eğitim Koordinatörü, Ücretlendirme ve Yan Haklar Uzmanı rollerini üstlendi.AstraZenecabünyesineİnsan Kaynakları Yöneticisi olarak katılan Boynudelik, İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonuna terfi etti.

Boynudelik, bundan sonraki dönemde Satış ve Finans Bölümleri’nden sorumlu İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak görev yapacak ve AstraZeneca ‘müşteri odaklılık’ ilkesi doğrultusunda ilgili bölümlerin birinci derecede iletişim kuracağı İK kontağı olacak.

Başarıları ile bu terfiye hak kazanan Boynudelik, aynı rol çerçevesinde Ücretlendirme ve Yan Haklar ile ilgili tüm İK süreçlerinden de sorumlu olacak.

Hande Boynudelik yeni görevi ile ilgili olarak,“İlaç sektörünün dinamizmi ve rekabetçiliği ile diğer sektörlerden ayrı bir yerde durduğuna inanıyorum. AstraZeneca, etik değerlere bağlı kültürü, değişen koşullara uyum yeteneği gelişmiş proaktif çalışanları ve kurumsal yapısıyla tecrübelerimi zenginleştirmemi sağlayan bir ortam sunuyor. Vizyonu ‘Yaşama değer katmak’ olan AstraZeneca’da, çalışanlara en çok değer katan departmanda üstlendiğim bu yeni sorumluluk beni oldukça heyecanlandırıyor.”dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Abdi İbrahim, Kristal Elma’dan 3 ödülle döndü

Abdi İbrahim, bu yıl 25’incisi düzenlenen ve 2000’den fazla yaratıcı işin değerlendirildiği Kristal Elma Ödülleri’nde 2 kristal ve 1 bronz...

Kapat