Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

13 Ocak 2014, Pazartesi 15:30

Astellas İlaç’ta iki yeni atama

Astellas Türkiye Transplantasyon Bölümü (Prograf) Ulusal Satış Müdürü görevine Emine Suyabatmaz Odabaş, Ürün Müdürü görevine ise Sevi Sür getirildi.

1995 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olan Emine Suyabatmaz Odabaş, çalışma hayatına Bahariye Nükleer Medikal ve Kanser araştırma merkezinde başlamış, 1996-1998 yılları arasında Alman Hastanesi, Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda görev yapmıştır.

sevi_sur1

İlaç sektöründeki kariyerine 1998 yılında Erkim İlaç’ta başlayan Emine Suyabatmaz Odabaş, aynı firmada sırasıyla satış müdürü, ürün müdürü ve grup ürün müdürü olarak görev yapmıştır. Odabaş, bu dönemde Onkoloji, Hemotoloji, Enfeksiyon hastalıkları ve Antifungal alanlarında deneyim kazanmıştır.

2008 yılında Schering Plough ilaç firmasında Medikal Danışman olarak görev yapmış, MSD ile yaşanan birleşme sonrasında ise Meck Sharp Dohme firması Pazarlama Departmanı’nda Marka ve Müşteri Müdürü görevini yürütmüştür.

Emine_Suyabatmaz1

2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Sevi Sür, Pınar Diary Products ve Nestle’de Asistan Ürün Müdürü olarak görev yapmıştır.

2008 yılında transfer olduğu Diageo’da Ürün Müdürü olarak yer alan Sür, 2009 -2013 yılları arasında ise  Novo Nordisk’te çeşitli alanlarda Ürün Müdürü olarak görev yapmıştır.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Hafızayı kafein hapları güçlendirebilir

ABD'de yapılan bir araştırma, gelecekte sadece uyanmak için değil hafızamızı güçlendirmek için de kafeine başvurabileceğimiz olasılığını kuvvetlendirdi. Nature Neuroscience adlı...

Kapat