Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

8 Ocak 2014, Çarşamba 11:40

Astellas İlaç yılın ilaç şirketi seçildi

Astellas, 2013 yılında dağıtılan 9. Yıllık SCRIP Ödülleri’nde Yılın İlaç Şirketi seçildi.

Global karlılıkta, %17’lik artış ile Astellas, geçtiğimiz yıl biyoilaç endüstrisi alanında üstün bir performans sergiledi.  SCRIP jürisi tarafından yapılan değerlendirme süresi boyunca (Haziran 2012 – Mayıs 2013), Astellas’a ait 10 yeni tedavi dünya çapında tıbbi otoriteler tarafından onay aldı ve firma dünya çapında 20 farklı pazarda 12 yeni markanın lansmanını gerçekleştirdi. Tedavi alanları arasında Onkoloji, Anti-infektifler ve Üroloji gibi kategorilerde yer alan yenilikçi tedaviler de yer almaktaydı.

Astellas İlaç Avrupa’nın başkanı CEO Ken Jones, yaptığı açıklamada “Sadece bir yılda 12 yeni ilacı pazara vermek için gereken vizyona sahip olmak ve bunu gerçekleştirebilmek için sarfedilen efor gerçekten olağanüstüydü. Bu sayede iş alanında en iyi seçilerek  ödüllendirilmek de muhteşem bir onur” diyerek sözlerini şöyle tamamladı. “İstikrarlı ve sağlam büyümemiz sayesinde, birçok heyecanlı fırsatı değerlendirerek kazandığımız ivmeyi korumayı başardık. Bu başarı, henüz karşılanmamış ihtiyaç olan  tedavi alanlarına yönelik, güvenli ve etkili ürünler geliştirmek için sürdürdüğümüz stratejik Ar-Ge çalışmalarımızın ve lisanslama yaklaşımımızın bir sonucudur”

2005 yılında yenilikçi, ve güvenilir ilaç üretmede uzman iki farklı tecrübenin birikiminden yararlanmak suretiyle Yamanouchi ve Fujisawa firmalarının birleşmesiyle kurulan bir ilaç şirketi olan Astellas, özel olarak seçilen uzmanlık alanlarında faaliyet göstermekte ve bunun bir sonucu olarak hastalara yaşamları boyunca uzun dönemli destek sağlama stratejisini muhafaza etmektedir. Ar-Ge çalışmalarında, hayati ihtiyaçları gözeterek önceliklendirme yapmakta ve bu alanlarda daha iyi tedaviler sunmak için çalışmaktadır.

Belli alanlarda uzmanlaşmak, bu alanları derinlemesine anlamak ve uzun dönemli bakış açısı sayesinde, orta ölçekli bir şirket dahi olsa Astellas, tüm dünya üzerindeki insanların sağlığını geliştirmeye  önemli bir katkı sağladığını açıkça ifade ediyor.

Şirket, Üroloji ve Organ Nakli alanlarında global kategori lideri olarak tanınıyor.

Bunların yanı sıra Astellas, Onkoloji alanında da global kategori lideri olmaya kendini adamış ve bu hastalık alanlarında hastalara yaygın olarak reçete edilen ilaçları üreten bir şirkettir.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
“İlaç getirme hakkı özel şirkete verilirse maliyet 2 kat artar”

Türk Eczacılar Birliği (TEB) Başkanı Başkan Eczacı Erdoğan Çolak, 1996 yılından bu yana piyasada bulunmayan ya da ruhsatı olmayan ilaçları...

Kapat