Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

30 Aralık 2013, Pazartesi 13:58

Astellas İlaç sosyal sorumluluk projelerine hız kesmeden devam ediyor

“Yarınları Değiştirmek” vizyonuyla 2008 yılında Türk ilaç sektörüne giriş yapan Astellas İlaç Türkiye’nin çalışanları,  sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Astellas çalışanları 25-26 Aralık tarihlerinde gönüllü olarak LÖSEV dükkan satışı gerçekleştirdi. Astellas İlaç Türkiye ekibi daha önce de LÖSEV için farkındalık yaratmak amacıyla Avrasya Maratonu’na katılmıştı.

 ‘Yarınları Değiştirmek’ vizyonuyla yola çıkan Astellas İlaç Türkiye çalışanları her yıl önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atıyor. Yılbaşı kutlamalarında e-kart kullanan, eski şirket telefonlarının satışından elde edilen geliri LÖSEV’e bağışlayan Astellas çalışanları, 25-26 Aralık tarihlerinde Tekstilkent Koza Plaza’daki ofislerinde LÖSEV için tezgah başına geçti. LÖSEV tarafından hazırlanan kitap ayracı, oyuncak, takvim, gibi hediyelik eşyalar iki gün boyunca Astellas Türkiye çalışanları tarafından sergilenerek satışa sunuldu. Astellas İlaç Çalışanları geçtiğimiz yıl da gönüllü olarak aynı organizasyonu gerçekleştirmişti.

Çalışanlarının gönüllü olarak katıldığı 2 günlük aktivite sonucunda toplanan satış rakamına (5.397 TL) eşit meblağ Astellas İlaç tarafından toplama eklenerek LÖSEV’e bağışlanacak.

Sosyal sorumluluk felsefesi bilinciyle hareket ederek çevreye karşı duyarlılığını ve saygısını göstermek isteyen Astellas İlaç geçtiğimiz yıllarda Kemerburgaz ve Kırklareli’nde Astellas Hatıra Ormanları yaratmış, organ nakli yapılan çocuklar için kamplar düzenlemiş, Bolluca, Karşıyaka ve İzmir’de bulunan bazı okullara mobilya bağışı yapmış ve altyapılarını yenilemişti.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Sağlık sisteminde revizyon

Kamu Hastane Birlikleri Genel Sekreterinin değişmesinden sonra gözler, İdare ve Başhekimlerinin "revizyonuna" çevrilirken, Genel Sekreter Uygun'un, birçok birimde idari değişikliğe...

Kapat