Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

7 Mayıs 2014, Çarşamba 13:49

“Aşı Ol Kendini Güncelle”

GSK MENA,  Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) aşının önemine dikkat çekmek üzere her yıl Nisan ayında düzenlediği “Dünya Aşı Haftası” için aşıyla ilgili bir farkındalık kampanyası başlattı. WHO’nun “R U up 2 Date: Act before it’s too late” temasından yola çıkarak, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da düzenlenecek farkındalık kampanyası, bölge ülkelerdeki GSK ofisleri arasında gerçekleşen bir yarışma ile belirlendi. GSK Türkiye’nin “Aşı Ol Kendini Güncelle” sloganıyla kurgulayarak birinci olduğu proje, tüm MENA Bölgesi’nde uygulanacak bir kampanyaya da imza atıyor.

GSK MENA “Aşı Ol Kendini Güncelle” kampanyası ile aşı olmanın önemine dikkat çekiyor. Kampanya, Dünya Sağlık Örgütü’nün bu yılki teması olan “R U up 2 Date: Act before it’s too late” sloganından yola çıkılarak GSK’nın kendi içinde düzenlediği bir yarışmayla seçildi. GSK Türkiye’nin “Aşı Ol Kendini Güncelle” diyerek birinciliği kazanan kampanyası ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da milyonlarca insana ulaşılması hedefleniyor.

“Aşı Ol Kendini Güncelle” içerikli kampanya ile MENA Bölgesi’nde aşı farkındalığını artırmayı hedeflediklerini belirten GSK Türkiye Medikal Direktörü Dr. Yıldıray Tanrıver, “GSK olarak, her yıl 3 milyon çocuğun aşı ile önlenebilir hastalıklar yüzünden, her iki dakikada bir kadının ise rahim ağzı kanseri nedeniyle hayatını kaybettiğine ve tüm bu ölümlerin aslında aşı ile önlenebilir olduğuna dikkat çekmek istedik” dedi. Gelir düzeyi düşük ülkelerde aşılamanın yüzde 72 oranında artırılarak, 10 yıl gibi bir sürede yaklaşık 6,5 milyon insanın ölümden korunduğunu sözlerine ekleyen Tanrıver, “Her yıl tüm dünyada 2-3 milyon insan aşı olarak, ölümle sonuçlanabilecek hastalıklardan korunuyor” dedi.


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Novartis Tüketici Sağlığı Türkiye ve İsrail'e yeni Başkan
Novartis hasta iletişimi zirvesine katıldı

Novartis, ilaç ve sağlık sektöründe "hasta"nın bir paydaş olarak ele alındığı  "3. Hasta ve Hasta İletişimi Zirvesi"nin katılımcıları arasında yer...

Kapat