Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Temmuz 2013, Pazartesi 10:41

Arrigo Recordati bilimsel araştırma ödülü Filippo Crea’nin

Arrigo Recordati Uluslararası Bilimsel Araştırma Ödülü, İtalyan İlaç Girişimcisi Arrigo Recordati’nin anısına 2000 yılında başlatıldı. Ödül kapsamında, her iki yılda bir herhangi bir milletten olan, bir kurumda çalışan ve ilaç veya tıbbi cihaz şirketleri ile bağlantısı olmayan bir bilim insanına, kardiyovasküler hastalıklar alanındaki adanmışlık ve başarıları dolayısıyla 100,000 Avroluk bir para ödülü verilerek, Arrigo Recordati’nin kendini araştırmaya adayarak benimsediği değerleri ortaya koyan, yeni ufuklar açan çalışmaları onurlandırılıyor.

Arrigo Recordati Uluslararası Bilimsel Araştırma Ödülü İtalya, Roma’daki Policlinico “Agostino Gemelli”’de Kardiyoloji Profesörü olan Prof. Filippo Crea’yı 100,000 Avro ile ödüllendirdi. Tören, 23. Yıllık AHD (Avrupa Hipertansiyon Derneği) Toplantısı sırasında gerçekleştirildi.

Ödülün, sistemik hastalıklar ve organ hastalıklarında mikro dolaşımın önemli rolünün araştırılması konusundaki katkısı dolayısıyla verildiği belirtildi.

Kariyeri boyunca, Profesör Filippo Crea’nın koroner mikrodolaşım bozuklukları ve koroner mikrodolaşımda meydana gelen olayların klinik etkisini tespit ettiği ve mekanizmalar ile öncülük eden tedavi edici yaklaşımlarını ortaya çıkardığı bildirildi.

 


SİZ DE YORUM YAPIN