Creasoup

Farmaskop - İlaç ve Sağlık Profesyonellerinin Dergisi

1 Haziran 2012, Cuma 17:12

Antalya yurt dışına “Sağlık Turizmi Platformu” ile açılıyor

Türkiye’nin “Turizm Başkenti” Antalya sağlık turizminde de öne çıkıyor. Son zamanlarda gerçekleştirilen yüz nakli ameliyatları Antalya’nın sağlık turizmi potansiyelini gösteren birkaç örnekten sadece biri. Bölgenin sahip olduğu zengin potansiyelin doğru değerlendirilmesi amacıyla Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Antalya Tanıtım AŞ organizasyonu ile “Antalya Sağlık Turizmi Platformu” oluşturuldu.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda birincisi gerçekleştirilen “Sağlık Turizmi Platformu Toplantısı”na ilişkin değerlendirmelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Adnan Vücudi Özen,

“İlk toplantımızda platformun yapı ve işleyişini tartıştık. Geleceğe yönelik stratejimizi belirleyip, atılması gereken adımları belirledik.”

dedi.

Antalya Tanıtım A.Ş. Genel Müdürü Dr. Yusuf Örnek

Türkiye sağlık sektörü %16 büyüyecek

Antalya Tanıtım A.Ş. Genel Müdürü Dr. Yusuf Örnek ise Sağlık Turizmi Platformu’nun ilk toplantısında üç aşamalı tanıtım stratejisini hayata geçirme kararı aldıklarını belirterek;

“Rusya, Kafkasya, Ortadoğu ve Avrupa’da gerçekleşecek sağlık turizmini doğrudan ilgilendiren fuarlara katılacağız. Antalya Tanıtım A.Ş. organizasyonu ile Antalya Sağlık Turizmi tanıtım broşürü hazırlanacak. Ayrıca, ATSO öncülüğünde ilgili paydaşların katılımıyla 2013-2014 yıllarında sağlık turizmi acentelerine ve tur operatörlerine yönelik bir çalıştay düzenleyeceğiz.”

dedi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Adnan Vücudi ÖzenAraştırmaların 2010-2013 yılları arasında Türkiye’de sağlık sektörünün %16 büyüyeceğini ortaya koyduğunu vurgulayan ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Özen,

“2015 yılında Türkiye’de sağlık turizmi hareketlerine bugünkünden çok daha fazla turistin katılması bekleniyor. Antalya’nın hızla büyüyen sağlık turizminden hak ettiği payı alabilmesi için sağlık hizmeti sağlayıcı tüm kuruluşların birlikte hareket etmesi gerekiyor.”

diye ekledi.

İnternet etkin kullanılan kaynaklardan birisi olacak

İsim hakkı ATSO tarafından satın alınan bir internet sitesinin de hazırlanacağını belirten Dr. Özen;

“İnternet sitesi için alınan alan adlarını toplantıda katılımcılarla paylaştık. Sitenin ATSO koordinasyonu ve Antalya Sağlık Turizmi Platformu desteğiyle hazırlanmasına karar verdik. Ayrıca, Antalya Tanıtım AŞ’nin kendilerine sağlayabileceği hizmetleri de anlattık.”

dedi.

ATSO öncülüğünde oluşturulan Antalya Sağlık Turizmi Platformu’nda doğal üyelik sisteminin geçerli olduğuna dikkat çeken Dr. Adnan Özen sözlerini şöyle tamamladı:

“Platformun hazırlık çalışmalarını, sağlık hizmeti sağlayıcı kuruluş temsilcilerinden oluşan bir yürütme kurulu üstlendi. Yürütme kurulu, platformun ikinci grubunun otelci, seyahat acenteleri, uçak ile sigorta şirketlerinden oluşmasını kararlaştırdı.”


SİZ DE YORUM YAPIN

Önceki yazıyı okuyun:
Boehringer Ingelheim, Dragon Festivali’nde “tek kürek” oldu

Dünyaca ünlü şirketlerin ekiplerinin kıyasıya yarıştığı Festival'de, ilk kez katılan Boehringer Ingelheim Türkiye Kürek Ekibi, "Fun Sport" grubunda ikinci oldu.

Kapat